Zablokujemy drogę!!!

  Zablokujemy drogę!!!

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W budżecie powiatu nie ma pieniędzy na remont ulicy Tysiąclecia w Nisku. Starosta zapowiedział, że jeśli drogowcy z Rzeszowa nie wesprą inwestycji, ulica zostanie zamknięta dla kilkunastotonowych ciężarówek. - Droga nie jest nasza - odpowiadają drogowcy. Mieszkańcy zapowiadają, że jeśli sprawa się nie wyjaśni do pierwszego grudnia, rozpoczną blokadę.

  O problemach ludzi mieszkających przy ulicy Tysiąclecia w Nisku pisaliśmy już wielokrotnie.
  Przypomnijmy. Droga osiedlowa stała się obwodnicą Niska. Jeżdżą tamtędy olbrzymie ciężarówki, które niszczą ulicę. Koleiny są takie, że mniejsze auta trą podwoziem o asfalt. Na początku października właściciel drogi - Starostwo Powiatowe w Nisku przedstawiło Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie propozycje remontu ulicy Tysiąclecia: współfinansowanie remontu, przekazanie ulicy Tysiąclecia pod zarząd dróg krajowych, a w ostateczności zamknięcie ruchu dla kilkunastotonowych ciężarówek. Na te propozycje w ciągu dwóch tygodni mieli opowiedzieć drogowcy z Rzeszowa.

  Pod koniec ubiegłego miesiąca mieszkańcy zebrali się, żeby przedyskutować, co dalej.

  - Dajemy czas władzom na załatwienie problemu do pierwszego grudnia - wyjaśnia Stanisław Sączawa, przewodniczący osiedla Tysiąclecie. - O proteście poinformujemy starostę, policję i będziemy sobie spacerować po przejściu. W tak ciężkich warunkach nie da się już żyć.

  Czas płynie, a niżańskie starostwo nie dostało jeszcze oficjalnej odpowiedzi od drogowców z Rzeszowa. Zapytaliśmy rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy drogowcy zamierzają pomóc w rozwiązaniu problemu.

  - Oddział jako jednostka finansowana z budżetu państwa administruje i zarządza drogami krajowymi - odpisał nam Artur Mrugasiewicz, rzecznik prasowy Dyrekcji. - Finansowanie drogi powiatowej przez GDDKiA byłoby rażącym naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

  Rzecznik dodał, że rozwiązaniem może być wystąpienie starosty do ministra infrastruktury o zmianę przebiegu drogi krajowej z ulic Sandomierskiej, Plac Wolności i Wolności na ulice Tysiąclecia, Kolejową, Dworcową i Rzeszowską.

  - Dodatkowo przypominamy, że na spotkaniu, które odbyło się w sierpniu w Starostwie Powiatowym w Nisku, przy udziale przedstawicieli Powiatu, Miasta Nisko i Stalowej Woli, GDDKiA w Warszawie i Rzeszowie, otrzymaliśmy zapewnienie, że samorząd będzie z własnych środków utrzymywał ulicę Tysiąclecia do czasu wybudowania obwodnicy Niska - napisał Artur Mrugasiewicz.

  Blokada drogi przez mieszkańców staje się coraz bardziej realna, bo jest mało prawdopodobne, aby niżańskiemu staroście udało się zmienić trasę drogi krajowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć