Rewolucja w Krzeszowie

  Rewolucja w Krzeszowie

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niespotykany zastrzyk nowoczesnego sprzętu spłynął do krzeszowskiej gminy. We wtorek uroczyście przekazano dwie pracownie komputerowe, nowoczesną pracownię językową oraz nowego gimbusa. Pieniądze na zakup sprzętu oraz autobusu pochodziły ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  Wójt oraz Rada Gminy w Krzeszowie na tyle skutecznie lobbuje swoje pomysły, że w tym roku szkolnym udało się im pozyskać dwie pracownie komputerowe, wyposażenie sali do nauki języków oraz otworzyć nowoczesną halę sportową z zapleczem technicznym.

  - Cieszę się, że aż dwie szkoły w naszej gminie dostały nowoczesne pracownie komputerowe - mówił Stanisław Nowakowski, wójt Gminy Krzeszów. - Pracownię komputerową otrzymały szkoły podstawowe w Bystrem i w Krzeszowie.

  Każda ze szkół na wyposażenie dostała 11 nowoczesnych stacjonarnych komputerów z oprogramowaniem i płaskimi monitorami, laptopa, rzutnik multimedialny oraz drukarkę. Nowoczesny sprzęt trafił również do krzeszowskiego gimnazjum, gdzie wyposażono salę w pełni profesjonalny sprzęt do nauki języków.

  - Za pomocą pulpitu sterującego nauczyciel może udzielić głosu poszczególnym uczniom lub też całej grupie - wyjaśniała możliwości sprzętowe Bernadetta Żołopa, nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum w Krzeszowie. Na wyposażeniu sali znajduje się również magnetofon, odtwarzacz DVD oraz CD. Nauczyciel podczas lekcji ma też możliwość nagrywania wypowiedzi uczniów oraz ich odtwarzania. Sala wyposażona jest w 24 stanowiska dla uczniów.

  Podczas przekazania sprzętu obecny był Stanisław Rusznica, Podkarpacki Kurator Oświaty.- W ubiegłym roku do szkół na Podkarpaciu trafiło przeszło 592 pracowni komputerowych, a w tym roku przybędzie kolejne 189 - mówił. - Pieniądze na doposażeni pracowni pochodziły w 75 procentach z Europejskiego Funduszu Społecznego, a pozostałe 25 procent dołożyło Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tym roku zamierzamy również doposażyć w sprzęt komputerowy ponad 440 bibliotek.

  W tym roku szkolnym na Podkarpacie trafi kolejne 93 pracownie dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz 96 dla szkół ponad gimnazjalnych.

  Wtorkowe uroczystości w Krzeszowie zbiegły się również otrzymaniem gimbusa od Ministerstwo Edukacji i Nauki. Autobus rozpocznie dowożenie dzieci w krzeszowskiej gminie już od lutego.

  Do końca marca na stronie internetowej podkarpackiego kuratorium oświaty mają pojawić się informacje o naborze kolejnych wniosków na doposażenie szkół w sale komputerowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć