Szczęśliwa "13"

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niżański szpital w ciągu trzech lat spłacił ponad 3 miliony złotych zaległości wobec swoich pracowników.

  Niżański szpital w ciągu trzech lat spłacił ponad 3 miliony złotych zaległości wobec swoich pracowników. ©S. Czwal

  Pod koniec marca wypłaciliśmy ostatnią transze zaległych trzynastek za rok 2001- informuje Stanisław Krasny, dyrektor szpitala powiatowego w Nisku. - Na konta pracowników przelano ponad 670 tysięcy złotych. Teraz szpital nie ma już zaległych wypłat w stos S. Czwal

  Pod koniec marca wypłaciliśmy ostatnią transze zaległych trzynastek za rok 2001- informuje Stanisław Krasny, dyrektor szpitala powiatowego w Nisku. - Na konta pracowników przelano ponad 670 tysięcy złotych. Teraz szpital nie ma już zaległych wypłat w stos
  (fot. S. Czwal)

  672 tysiące złotych, czyli ostatnią transzę zaległych "trzynastek", otrzymali pracownicy niżańskiego szpitala. Była to ostatnia rata z prawie trzymilionowego długu. Teraz szpital nie ma już żadnych zaległości wobec pracowników i dostawców.

  Pod koniec 2002 roku niżański szpital stał na krawędzi bankructwa. Zaległości w wypłacie wynagrodzeń pracowników, długi u dostawców, i dodatkowo w sądach pojawiła się lawina pozwów za niewypłacone trzynaste pensje.
  Po długich i ciężkich negocjacjach, zarówno pracownicy szpitala, jak i dyrekcja szpitala, doszli do porozumienia. Szpital w ciągu trzech lat miał wypłacić pracownikom ponad trzy miliony złotych, a pracownicy zrzekli się odsetek.

  - Pod koniec marca wypłaciliśmy ostatnią transzę zaległych "trzynastek" za rok 2001- informuje Stanisław Krasny, dyrektor szpitala powiatowego w Nisku. - Na konta pracowników przelano ponad 670 tysięcy złotych. Teraz szpital nie ma już zaległych wypłat w stosunku do pracowników, jak i nieterminowych faktur wobec dostawców.

  Podpisane porozumienie między pracownikami a szpitalem przewidywało, że wypłata zaległych "13" za dwa miesiące roku 1999, lata 2001- 2002 i pięć miesięcy roku 2002 nastąpi w trzech ratach. Ostania, trzecia, transza przypadała na grudzień tego roku. Wynik finansowy niżańskiego szpitala w roku 2004, jak i 2005, był na tyle zadowalający, że już w ubiegłym roku pracownicy szpitala dostali część wynagrodzeń przypadających na koniec obecnego roku. Teraz szpital wypłacił ostatnie zaległości za trzynastki z 2001 roku. Ostatnio pieniądze otrzymały 372 osoby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć