Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

100 milionów do Niska

/TDM/
- W Nisku będziemy rozwijać produkcję w zakresie części dla przemysłu samochodowego, felg oraz kaloryferów- mówi Renzo Poli, prezes Toory Poland. - Praktycznie zakończyliśmy już budowę jednej hali, a przed nami są jeszcze kolejne.
- W Nisku będziemy rozwijać produkcję w zakresie części dla przemysłu samochodowego, felg oraz kaloryferów- mówi Renzo Poli, prezes Toory Poland. - Praktycznie zakończyliśmy już budowę jednej hali, a przed nami są jeszcze kolejne. S. Czwal
Do końca tego roku zatrudnienie w Toora Poland zwiększy się do 650 pracowników.
Do końca tego roku zatrudnienie w Toora Poland zwiększy się do 650 pracowników. S. Czwal

Do końca tego roku zatrudnienie w Toora Poland zwiększy się do 650 pracowników.
(fot. S. Czwal)

Toora Poland, producent grzejników, felg oraz aluminiowych elementów samochodowych na stałe zadomowił się w Nisku. Ponad 100 milionów złotych pozyskanych z wejścia na giełdę inwestuje w niżański oddział. W ten sposób do końca roku zatrudnienie zwiększy się o kolejne 50 osób i osiągnie poziom 650 pracowników.

Ubiegłoroczny udany debiut na giełdzie papierów wartościowych niżańskiej Toory zwiększył możliwości finansowe firmy. Ze sprzedaży części akcji Toory pozyskano około 130 milionów złotych. Większość pieniędzy trafi do właśnie budujących się hal w niżańskim zakładzie. Nie byłaby możliwa rozbudowa zakładu, gdyby nie sprzedaż przez gminę kilkuarowej działki zlokalizowanej przy terenach niżańskiego zakładu.

- W Nisku będziemy rozwijać produkcję w zakresie części dla przemysłu samochodowego, felg oraz kaloryferów - mówi Renzo Poli, prezes Toory Poland. - Praktycznie zakończyliśmy już budowę jednej hali, a przed nami są jeszcze kolejne. Dwa lata temu w niżańskiej fabryce pracowało 200 osób, a teraz pracuje już 600 osób. Do końca roku planujemy jeszcze kolejne zwiększenie zatrudnienia o 50 pracowników. Jesteśmy najlepszym przykładem, że w Polsce warto inwestować .

W nowych halach znajdzie się malarnia felg, odlewnia ciśnieniowa do produkcji części samochodowych i grzejników. W najbliższych tygodniach niżański zakład Toory będzie audytowany pod względem wprowadzenia systemu jakości ISO 14001, które odpowiada za ochronę środowiska. Ostatecznie procedura nadania systemu ISO 14001 powinna zakończyć się pod koniec tego roku. Z wejścia Toory na giełdę zadowolone są też osoby, które kupiły ich akcje. W połowie grudnia jedna akcja kosztowała 15,80 złotych, a parę dni temu osiągnęła wartość aż 23 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie