Auta w wyrwach

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ponad 800 metrów nowej nawierzchni zostanie ułożone na ulicy Tysiąclecia w Nisku.

  Ponad 800 metrów nowej nawierzchni zostanie ułożone na ulicy Tysiąclecia w Nisku. ©S. Czwal

  Ponad 800 metrów nowej nawierzchni zostanie ułożone na ulicy Tysiąclecia w Nisku.

  Ponad 800 metrów nowej nawierzchni zostanie ułożone na ulicy Tysiąclecia w Nisku. ©S. Czwal

  Wciąż najbardziej niebezpiecznym odcinkiem w Nisku jest skrzyżowanie ulic Głowackiego i Tysiąclecia. S. Czwal

  Wciąż najbardziej niebezpiecznym odcinkiem w Nisku jest skrzyżowanie ulic Głowackiego i Tysiąclecia.
  (fot. S. Czwal)

  Tegoroczna zima dała w kość nie tylko kierowcom. Również drogowcy odkryli, że ich drogi przypominają przysłowiowy szwajcarski ser. Fatalny stan dróg potwierdzają też policyjne statystyki, w których odnotowano dwukrotnie więcej uszkodzeń samochodów wpadających w asfaltowe dziury.
  Mieszkańcy osiedla Malce muszą jeszcze poczekać na remont. Tylko czy do tego czasu wytrzyma zawieszenie ich samochodów? S. Czwal

  Mieszkańcy osiedla Malce muszą jeszcze poczekać na remont. Tylko czy do tego czasu wytrzyma zawieszenie ich samochodów?
  (fot. S. Czwal)


  Przejazd tranzytowy przez Nisko jest prawdziwym koszmarem. Ulica Rzeszowska, Dworcowa czy Kolejowa jest idealnym odcinkiem specjalnym dla samochodów terenowych, ale nie dla nisko zawieszonych osobowych aut. Jednak najbardziej newralgicznym dla mieszkańców Niska odcinkiem jest ulica Tysiąclecia. Pod koniec ubiegłego roku o mały włos nie doszło do jej zablokowania przez mieszkańców. Wtedy też wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. W ubiegłym tygodniu otwarto koperty z ofertami na remont ulicy Tysiąclecia.

  - Złożono cztery oferty na remont 800 metrowego odcinka ulicy Tysiąclecia - wyjaśnia Jan Zań, wicestarosta powiatu niżańskiego.- Według specyfikacji, będzie położona nawierzchnia profilowa i ścieralna. Remont będzie się odbywał na dwóch odcinkach. Pierwszy - od skrzyżowania ulicy Tysiąclecia i Sandomierskiej do wysokości Zespołu Szkół nr 2, a drugi, 100 metrowy odcinek, od skrzyżowania Tysiąclecia i Głowackiego w stronę Sandomierskiej. Na wymianę nawierzchni przeznaczyliśmy wspólnie z władzami miasta 300 tysięcy złotych. Sądzimy, że w trakcie przetargu, będą oszczędności i jeszcze poszerzymy zakres remontu. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, to z początkiem maja może już rozpocząć się remont.

  Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia niebawem mogą liczyć na wymianę nawierzchni, jednak takie szczęście nie spotka mieszkańców osiedla Malce.

  - Ulicą Sopocką nie da się bezpiecznie jeździć - żali się mieszkaniec osiedla Malce. - Najgorzej jest, jak woda zaleje kałuże. Przyjezdni kierowcy wpadają w te doły jak kaczki.

  Co na to zarządca drogi?

  - Codziennie stan dróg należących do powiatu powinien się poprawiać, jednak wszystko uzależnione jest od pogody - mówi Bogusław Rybczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku. - Rozpoczęliśmy remonty cząstkowe na ulicy Dworcowej. Po ich zakończeniu ekipa zajmie się też ulicą Sopocką. Niestety, nie będzie tam położona nowa nawierzchnia.

  Fatalny stan dróg w powiecie niżańskim potwierdzają policjanci z ruchu drogowego.

  - Problem z ubytkami na drogach praktycznie rozwiązany jest na drogach krajowych - wyjaśnia starszy aspirant Stanisław Martyna, kierownik ogniwa ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. - Wyremontować trzeba jeszcze ulicę Rzeszowską, Kolejową, Dworcową oraz skrzyżowanie Głowackiego i Tysiąclecia. Podczas tegorocznych roztopów mieliśmy kilka przypadków, kiedy auta wpadały jedno za drugim w wyrwę w drodze. Zdarzało się to zarówno na drogach powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych. W tym roku tego typu uszkodzeń samochodów jest dwa razy więcej niż w latach ubiegłych.  STATYSTYKI BOLESNE DLA ZAWIESZENIA SAMOCHODÓW

  W marcu tego roku niżańscy policjanci wyjeżdżali do 62 kolizji i aż 23 z nich dotyczyło uszkodzenia samochodu w wyniku wjechania samochodu w asfaltową dziurę. Podobnie też jest w tym miesiącu. Do 20 kwietnia było 40 kolizji, z tego 20 dotyczyło złego stanu technicznego drogi i związanego z tym uszkodzenia pojazdu.
  USZKODZIŁEŚ AUTO, WZYWAJ POLICJĘ!

  Wjechałeś samochodem w wyrwę w drodze, uszkadzając sobie koła i nie możesz dalej jechać? Wezwij policję. Po spisaniu notatki masz szansę na uzyskanie odszkodowania od zarządcy drogi, o ile jechałeś zgodnie z obowiązującą na tym odcinku prędkością. Problem do zmartwień mają ci kierowcy, którzy nie zauważą uszkodzenia i pojadą dalej. Ciężko będzie im udowodnić przed ubezpieczycielem, że uszkodzili sobie auto właśnie na tej dziurze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć