Urzędnicy bez serca

  Sławomir CZWAL <a href="mailto:czwal@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>czwal@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Małgorzata Szydłowska z Niska chciałaby, żeby jej córka miała normalne warunki do nauki, dlatego walczy o ponowny przydział mieszkania, do którego utraciła prawo. Jej podania nie przynoszą skutku. Czy burmistrz załatwi tę sprawę po ludzku?

  - Spłaciłam zadłużenie, a Miejski Zakład Administracji Mieszkaniowej w Nisku nadal chce mnie wyrzucić z mieszkania - żali się Małgorzata Szydłowska, mieszkanka Niska.- Rzeczy-wiście, w ubiegłym roku miałam zadłużenie na ponad 3,5 tysią-ca złotych i wtedy dostałam wypowiedzenie najmu mieszkania.
  Dług urósł po likwidacji zakładu, bo byłam bez pracy. Rodzina pomogła mi spłacić zaległości, a Miejski Zakład Administracji Mieszkaniowej ciągle upiera się, abym opuściła lokal. Samotnie wychowuję 15 -letnią córkę i chcę, aby miała godne warunki na naukę. Czy to za wiele dla urzędników?

  Małgorzata Szydłowska wielokrotnie pisała prośby do burmistrza o pomoc w ponownym podpisaniu z nią umowy na najem lokalu. Za każdym razem odpowiedź była w tonie, że brak jest podstaw prawnych do anulowania wcześniej wypowie-dzianej umowy. Nie widząc szans na pozytywne załatwienie swojej sprawy, pani Małgorzata złożyła zażalenie do Samorzą-dowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu.

  Sprawa stanęła też na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta i radni większością głosów przyznali rację pani Szydłowskiej.

  Burmistrz Mariusz Kowalik argumentuje jednak: - Pani Szydłowska dostała wypowiedzenie lokalu, a decyzja stała się prawomocna. Najemca stracił prawo do lokalu i musi je ponow-nie nabyć. W kategoriach formalnych wszystko jest zgodne z prawem.

  Czy Pani Szydłowska ponownie dostanie przydział na ten lokal, jeśli złoży wniosek? - Dopóki nie dostanę wniosku, nie zajmę stanowiska w tej sprawie - dodaje burmistrz.

  Bardziej ludzko do sprawy podchodzą niżańscy radni.

  - Nie chcę krytykować burmistrza, ale mam wrażenie, że nikt nie chce pomóc kobiecie - mówi Krystyna Rębisz, prze-wodnicząca Komisji Oświaty i Zadań Publicznych Rady Miej-skiej w Nisku. - Dług został spłacony, a ona pisze trzecią prośbę o ponowne przydzielenie tego mieszkania i w dalszym ciągu sprawa jest niezałatwiona. Mam wrażenie, że nikt nie chce jej pomóc. Do sprawy trzeba podejść zwyczajnie, po ludzku. Nie wiem, czy jest to gra słów pomiędzy wnioskiem a podaniem, ale podanie o przydział tego samego mieszkania dla pani Szydłow-skiej wpłynęło do burmistrza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć