Gooorąco od asfaltu

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pomimo żaru lejącego się z nieba drogowcy nie przerywają pracy. Na drodze krajowej nr 77 łączącej Nisko z Kopkami ułożono już czterokilometrowy odcinek nawierzchni w Racławicach i Wolinie. Trwają prace pomiędzy Rudnikiem nad Sanem a Kopkami. Do remontu pozostanie jedynie odcinek w okolicach Przędzela, ale na tę inwestycję musi wyrazić zgodę ministerstwo.

  - Teraz kładziemy asfalt pomiędzy Rudnikiem nad Sanem a Kopkami- mówi Czesław Łopucki, kierownik w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Nisku.
  - Tam wyremontowane zostanie pięć kilometrów drogi. Na wszystkich odcinkach, gdzie trwają prace, utwardzane jest pobocze i wysypywane kruszywo. Oznacza to również łatwiejsze wyprzedzenie rowerzystów czy pieszych.

  W tym roku dyrekcja dróg krajowych zamierza położyć nową nawierzchnię w drodze nr 77 od Niska do Nowej Sarzyny. Ostateczną decyzję ma podjąć Ministerstwo Transportu i Budownictwa, które ma zadecydować o ułożeniu czterech kilometrów nowego asfaltu nieopodal Przędzela. Koszt inwestycji w drodze nr 77 w powiecie niżańskim zamknie się kwotą bliską 6 milionów złotych.

  - To na pewno duża ulga dla mieszkańców Racławic, w szczególności osób mieszkających przy drodze - mówi Zbigniew Kotuła, sołtys z Racławic. - Stara nawierzchnia była nierówna, kiedy przejeżdżały po niej ciężarówki, drgania przenosiły się na budynki. Teraz powinno się to zmienić.

  Pojawił się jednak problem z kierowcami ciężarówek, którzy teraz nie zwalniają przed wjazdem do Racławic. Już od kilku lat zabiegamy o budowę chodnika wzdłuż drogi, ale sprawa wciąż nie jest rozwiązana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć