Kamery w Nisku są bezużyteczne!!!

  Kamery w Nisku są bezużyteczne!!!

  Sławomir CZWAL <a href="mailto:czwal@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>czwal@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kamera obejmująca ulicę Rzeszowską w Nisku również nie działa.

  Kamera obejmująca ulicę Rzeszowską w Nisku również nie działa. ©S. Czwal

  Od dwóch laty nie działa system monitoringu w Nisku, bo gmina nie przeniosła kabli na nowe stanowisko dyżurnego policji. Monitoring pomógłby w łapaniu wandali.  W połowie lat 90. niżańska gmina kupiła jeden z najnowocześniejszych systemów monitoringu. Wtedy takim sprzętem na Podkarpaciu pochwalić się mogły tylko dwa miasta - Nisko i Sanok. Cztery kamery, w tym jedna obrotowa, swoim zasięgiem objęły ulicę Rzeszowską, plac Wolności, miejscowe planty oraz dworzec. Z biegiem lat monitoring wymagał konserwacji i rozbudowy. Nikt się tym nie zajmował, a kamery coraz częściej szwankowały. Dwa lata temu system przestał działać.  Obraz z kamer obserwował dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku.
  - Dwa lata temu zmienialiśmy pomieszczenie dla dyżurne-go i wystosowaliśmy pismo do Urzędu Gminy, aby przeniosła urządzenie i okablowanie w nowe miejsce - wyjaśnia Anna Ko-walik-Środek z niżańskiej komendy policji. - Do tej pory nie mamy żadnej odpowiedzi.  Zapytaliśmy burmistrza Mariusza Kowalika, dlaczego załatwienie tak błahej sprawy trwa tak długo. Nie miał dużo do powiedzenia na ten temat. - Sprawa czeka na dokończenie - stwierdził burmistrz, dodając na zakończenie rozmowy: - Tak wyszło.  Nie czekając na decyzję magistratu o swoje bezpieczeństwo zadbały już niektóre osiedla Niska. Monitoring składający się z dziesięciu kamer złożyła Spółdzielnia Mieszkaniowa Semafor. Na specjalnym kanale w osiedlowej telewizji kablowej mieszkańcy mogą oglądać bezpośredni obraz z kamer. W tym roku kamery zainstalowano również na niektórych blokach przy ulicy Rzeszowskiej.

  Bo kamery nie działają

  Gdyby w Nisku działał system monitoringu, byłoby bezpieczniej. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni dwa razy złodzieje włamali się do kiosku przy ulicy Dworcowej. W pobliżu jest kamera. Policja mogłaby mieć nagranie z rabunku, ale kamera nie działa od dwóch lat. Gdyby system działał, być może odstraszyłby włamywaczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć