Kamery w Nisku są bezużyteczne!!!

  Kamery w Nisku są bezużyteczne!!!

  Sławomir CZWAL <a href="mailto:czwal@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>czwal@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kamera obejmująca ulicę Rzeszowską w Nisku również nie działa.

  Kamera obejmująca ulicę Rzeszowską w Nisku również nie działa. ©S. Czwal

  Od dwóch laty nie działa system monitoringu w Nisku, bo gmina nie przeniosła kabli na nowe stanowisko dyżurnego policji. Monitoring pomógłby w łapaniu wandali.  W połowie lat 90. niżańska gmina kupiła jeden z najnowocześniejszych systemów monitoringu. Wtedy takim sprzętem na Podkarpaciu pochwalić się mogły tylko dwa miasta - Nisko i Sanok. Cztery kamery, w tym jedna obrotowa, swoim zasięgiem objęły ulicę Rzeszowską, plac Wolności, miejscowe planty oraz dworzec. Z biegiem lat monitoring wymagał konserwacji i rozbudowy. Nikt się tym nie zajmował, a kamery coraz częściej szwankowały. Dwa lata temu system przestał działać.  Obraz z kamer obserwował dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku.
  - Dwa lata temu zmienialiśmy pomieszczenie dla dyżurne-go i wystosowaliśmy pismo do Urzędu Gminy, aby przeniosła urządzenie i okablowanie w nowe miejsce - wyjaśnia Anna Ko-walik-Środek z niżańskiej komendy policji. - Do tej pory nie mamy żadnej odpowiedzi.  Zapytaliśmy burmistrza Mariusza Kowalika, dlaczego załatwienie tak błahej sprawy trwa tak długo. Nie miał dużo do powiedzenia na ten temat. - Sprawa czeka na dokończenie - stwierdził burmistrz, dodając na zakończenie rozmowy: - Tak wyszło.  Nie czekając na decyzję magistratu o swoje bezpieczeństwo zadbały już niektóre osiedla Niska. Monitoring składający się z dziesięciu kamer złożyła Spółdzielnia Mieszkaniowa Semafor. Na specjalnym kanale w osiedlowej telewizji kablowej mieszkańcy mogą oglądać bezpośredni obraz z kamer. W tym roku kamery zainstalowano również na niektórych blokach przy ulicy Rzeszowskiej.

  Bo kamery nie działają

  Gdyby w Nisku działał system monitoringu, byłoby bezpieczniej. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni dwa razy złodzieje włamali się do kiosku przy ulicy Dworcowej. W pobliżu jest kamera. Policja mogłaby mieć nagranie z rabunku, ale kamera nie działa od dwóch lat. Gdyby system działał, być może odstraszyłby włamywaczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Zobacz koniecznie:

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Gry On Line - Zagraj Reklama