Szefów dwóch edukacji

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwoje dyrektorów może rządzić Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.
  Jerzy Jakubów, nauczyciel w RCEZ w Nisku: - Wyrok sądu potwierdza, że miałem rację. Sprawa kosztowała mnie wiele nerwów. W końcu sprawiedliwość zwyciężyła.

  Jerzy Jakubów, nauczyciel w RCEZ w Nisku: - Wyrok sądu potwierdza, że miałem rację. Sprawa kosztowała mnie wiele nerwów. W końcu sprawiedliwość zwyciężyła. Chciałem podziękować wszystkim, którzy mnie w tym wspierali. ©S. Czwal

  Wczoraj Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu nakazał powierzyć Jerzemu Jakubów stanowisko dyrektora RCEZ. Problem w tym, że placówka ma już innego szefa. Starosta zapowiada złożenie kasacji.

  Na początku marca niżańskie starostwo ogłosiło konkurs na dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Zgłosił się jeden kandydat - Jerzy Jakubów. Podczas obrad komisji konkursowej przedstawił on swoją wizję rozwoju szkoły. Chwilę później zarządzono głosowanie. Sześć osób opowiedziało się za jego kandydaturą i taka sama liczna była przeciw.

  Podzielone zdania
  Zdaniem niżańskiego starosty i podkarpackiego kuratorium konkurs został rozstrzygnięty, ale nie wyłonił kandydata.
  Innego zdania był Jerzy Jakubów, większość nauczycieli RCEZ i rada rodziców. Choć starosta wskazał kuratorowi Jakubowa jako dyrektora szkoły, to jednak kurator wniósł zastrzeżenia do jego osoby i ostatecznie nie został powołany na to stanowisko. Przeciwko działaniom starosty i kuratorium zaprotestowali nauczyciele i napisali list do Ministerstwa Edukacji.
  Wydział prawny ministerstwa zinterpretował, że konkurs był rozstrzygnięty i kandydata wyłoniono. Jarzy Jakubów odwołał się do niżańskiego sądu. Sprawę przegrał, ale złożył apelację do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Wczoraj zapadł wyrok.

  Postawił na swoim
  - Sąd podzielił moją argumentację i z tego się cieszę - powiedział nam wczoraj Jerzy Jakubów. - Ta sprawa kosztowała mnie wiele nerwów. Zostałem przedstawiany jako buntownik. Sąd w uzasadnieniu ustnym wskazał wszystkie miejsca, w których naruszono prawo. Rozwiał też wątpliwości dotyczące złożonego oświadczenia lustracyjnego. Zobowiązał powiat niżański do powierzenia mi stanowiska dyrektora RCEZ. W końcu sprawiedliwość zwyciężyła.

  Wczorajszy wyrok komplikuje sprawę staroście, bo od 10 grudnia na stanowisko dyrektora RCEZ została powołana Grażyna Habiger Pipska. Wynika z tego, że szkołą może rządzić dwóch dyrektorów.
  - Zwrócimy się do sądu o uzasadnienie wyroku i będziemy wnosić o kasację - mówi Władysław Pracoń, starosta powiatu niżańskiego. - Jestem zaskoczony takim wyrokiem. Zastanawiamy się co zrobić w tej sytuacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć