Sprawa cen za wywóz śmieci nierozstrzygnięta

  Sprawa cen za wywóz śmieci nierozstrzygnięta

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Nisku wciąż nierozstrzygnięta sprawa cen za wywóz odpadków. Mieszkańcom miasta wypowiedzą umowy?
  Zdrożały opłaty marszałkowski za składowanie odpadów na wysypiskach a na dodatek w Nisku odbieramy śmieci częściej niż w Pysznicy - uzasadniał podwyżkę

  Zdrożały opłaty marszałkowski za składowanie odpadów na wysypiskach a na dodatek w Nisku odbieramy śmieci częściej niż w Pysznicy - uzasadniał podwyżkę radnym Jan Ślusarczyk. ©S. Czwal

  Radni miejscy w Nisku oburzeni sytuacją, że mieszkańcy Niska za wywóz śmieci mają płacić blisko dwa razy więcej niż mieszkańcy pobliskiej Pysznicy.

  Cztery lata temu Miejski Zakład Komunalny w Nisku za aprobatą większości radnym zdecydowała się na przekazanie sprzętu do Gminnego Zakładu Komunalnego w Pysznicy. Ówcześni prezesi oraz burmistrz Niska zapewniali, że ceny za wywóz śmieci będą na podobnym poziomie. Po kilku latach rzeczywistość okazała się inna.

  Zapowiedziana podwyżka

  Na początku grudnia 2008 roku Gminny Zakład Komunalny w Pysznicy poinformowała burmistrza Niska, że zamierza z początkiem roku podnieść mieszkańcom gminy cenę wywozu śmieci.


  - Zdrożały opłaty marszałkowski za składowanie odpadów na wysypiskach a na dodatek w Nisku odbieramy śmieci częściej niż w Pysznicy - uzasadniał podwyżkę radnym Jan Ślusarczyk, dyrektor gminnego Zakładu Komunalnego w Pysznicy Ślusarczyk . - Do tego dochodzą koszty transportu, bo śmiecie z Niska wywożone są na wysypisko w Sigiełkach.

  Wątpią w wyliczenia

  - Śmiem wątpić, czy wyliczenia są prawdziwe - oburzał się Waldemar Ślusarczyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku. - Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy Niska mają płacić blisko dwa razy więcej niż mieszkańcy Pysznicy.

  Prezes GZK w Pysznicy wyjaśnił, że nie może przyjmować więcej odpadów na swoje wysypisko i śmieci z Niska muszą trafiać na wysypisko w Sigiełkach. Poinformował też, że jeśli maksymalne stawki nie zostaną odniesione to zacznie wypowiadać umowy mieszkańcom Niska na wywóz śmieci.

  Radni na komisji nie opiniowali uchwały podwyższającej maksymalne stawki, gdyż została źle przygotowana przez magistrat. Decyzja o wielkości podwyżki zostanie przedstawiona na środowej sesji miejskiej w Nisku. Proponowana cena za wywóz śmieci od jednej mieszkańca Niska wzrośnie do 8,50 złotego od osoby, a mieszkańcy Pysznicy będą płacić około 5 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (9)

  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć