Wyrok wykonany, dyrektor niżańskiego "elektryka" odwołany

  Wyrok wykonany, dyrektor niżańskiego "elektryka" odwołany

  Sławomir CZWAL

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kolejne zmiany na stanowisku dyrektora niżańskiego "elektryka". Mimo wyroku Sądu Najwyższego.
  We wtorek fotel dyrektora niżańskiego elektryka stracił Jerzy Jakubów.

  We wtorek fotel dyrektora niżańskiego elektryka stracił Jerzy Jakubów. ©S. Czwal

  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku ma od dzisiaj nowego dyrektora. Zarząd Powiatu Niżańskiego po zasięgnięciu opinii kuratora odwołał z tej funkcji Jerzego Jakubowa. Teraz nowym szefem będzie Krzysztof Porcja.

  O zamieszaniu w sprawie powołania Jerzego Jakubowa na stanowisko dyrektora pisaliśmy już kilkakrotnie. Sprawą zajmował się nawet Sąd Najwyższy, a do powierzenia Jerzemu Jakubów stanowiska dyrektora Zarząd Powiatu Niżańskiego został przymuszony przez sąd. Jakubów obowiązki dyrektora zaczął pełnić z początkiem lutego. Kiedy wydawało się, że to już koniec sporu na linii Zarząd Powiatu - Jerzy Jakubów, w poniedziałek zapadła dość niespodziewana decyzja.

  WYROK WYKONANY...

  - W poniedziałek Zarząd Powiatu Niżańskiego po uzyskaniu pozytywnej opinii podkarpackiego kuratora oświaty odwołał Jerzego Jakubów z funkcji dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku - informuje Władysław Pracoń, starosta powiatu niżańskiego.
  - Powołując pana Jakubowa na stanowisko dyrektora szkoły musieliśmy wykonać wyrok sądu, jednak wiedzieliśmy, że wcześniej ten sam konkurs, w którym startował Jakubów został unieważniony. Po konsultacji z kuratorem oraz po przedstawieniu wszystkich argumentów kurator pozytywnie zaopiniował odwołanie Jerzego Jakubowa ze stanowiska dyrektora.

  Głównym powodem odwołania Jerzego Jakubowa było unieważnienie konkursu przez Zarząd Powiatu Niżańskiego ze względu na brak tajności podczas wybierania przedstawicieli rady pedagogicznej do komisji konkursowej. Z tymi zarzutami kompletnie nie zgadza się Jerzy Jakubów. Twierdzi, że każdy z nauczycieli mógł w odosobnieniu skreślić swoich kandydatów i odpowiednie wymogi zostały zachowane.

  … DYREKTOR ODWOŁANY

  Jerzy Jakubów rządził szkołą dokładnie przez 15 dni.
  - Absurd goni absurd, to są po prostu kpiny z prawa - oburza się Jerzy Jakubów, odwołany dyrektor RCEZ w Nisku. - Będę konsultował się z prawnikiem i wspólnie podejmiemy decyzję, co dalej robić. Mam wrażanie, że w tym przypadku zarząd robi wszystko, abym nie był dyrektorem szkoły.

  Teraz na pełniącego obowiązki dyrektora szkoły został powołany Krzysztof Porcja, obecny wicedyrektor. Nad uchwałami Zarządu Powiatu Niżańskiego z 15 stycznia w sprawie powołania Jerzego Jakubowa na stanowisko dyrektora RCEZ oraz odwołania Grażyny Habigier-Pipskiej z funkcji dyrektora szkoły zajął się wojewoda podkrapacki. Ewentualna decyzja o ich uchyleniu powinna zapaść do końca miesiąca.

  Komentarze (24)

  Wszystkie komentarze (24) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie zdjęć