Amatorzy zimowych sportów ścigali się w Ulanowie

  Amatorzy zimowych sportów ścigali się w Ulanowie

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  65 zawodników wystartowało w V Ogólnopolski Bieg Filisaków. W biegach narciarskich na terenie ulanowskiego ośrodka "Galicja" swoich sił próbowali nie tylko dorośli ale nawet kilkuletnie maluchy. Na mecie na zawodników czekały nagrody.
  W tym roku już po raz piątku na terenie ośrodka sportowego "Galicja” zorganizowano Ogólnopolski Bieg Filisaków.

  W tym roku już po raz piątku na terenie ośrodka sportowego "Galicja” zorganizowano Ogólnopolski Bieg Filisaków. ©S. Czwal

  W tym roku już po raz piątku na terenie ośrodka sportowego "Galicja" zorganizowano Ogólnopolski Bieg Filisaków. Na starcie stanęło 65 zawodników, z których najstarszy miał 57-lat i był to Marian Jajeśnica z Jedlicza zaś najmłodszą zawodniczką była 5-letnia Gabrysia Nalepa z Ulanowa.

  Śniegu pod dostatkiem

  O ile w poprzednich latach największą bolączką organizatorów był brak śniegu tak w tym roku sprawy z zaśnieżeniem spadły na dalszy plan.

  - Najważniejsze, że dopisała pogoda- mówi Roman Pokora, organizator V Ogólnopolski Bieg Filisaków w Ulanowie- Cieszy nas bardzo, że z roku na rok pojawia się u nas coraz więcej młodzieży. To doskonale rokuje na następne lata. Te zawody mają być alternatywą dla innych sportów a na dodatek jest to sport który nie wymaga ogromnych nakładów.

  Zawodnicy, w większości amatorzy wystartowali w biegach na 1, 5, 10 i 20 kilometrów ze wspólnego startu. Oczywiście najmniejszy, kilometrowy odcinek przewidziany był dla najmłodszych uczestników. A co warte podkreślenia w tym roku właśnie na tym, odcinku wystartowało kilkanaście dzieciaków którym dopingowały całe rodziny.
  Mamy odpowiednie warunki

  - Bardzo dobrze, że w naszym regionie organizowane są tego typu zawody- mówi Krzysztof Polak uczestnik biegu, były Komendant Policji w Stalowej Woli. -W zawodach wystartowali przede wszystkim amatorzy ale byli także mistrzowie z Jedlicza. Narciarskie biegi sportowe do doskonały sport dla osób które chcą rozwijać cały organizm. W tym roku zająłem piąte miejsce i jestem z tej pozycji zadowolony. Marzy mi się, aby takie zawody były rozgrywane co tydzień tylko w innych miastach naszego regionu. Przecież w naszym okolicach mamy mnóstwo lasów i miejsc do ich przeprowadzenia.

  W głównym biegu pierwszy na mecie był Robert Gleń z Jedlicza. Na uczestników czekały nagrody sportowe a nagrodę główną czyli komplet nart biegowych wylosował Mariusz Piekarz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodycze. Organizatorzy dla niezdecydowanych biegaczy przygotowali zestawy "startowe" i każdy z kibiców mógł spróbować swoich sił w biegach narciarskich.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć