Grzegorz Bambuch - znakomity lekarz

  Grzegorz Bambuch - znakomity lekarz

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Grzegorz Bambuch po raz drugi został Lekarzem Roku w powiecie niżańskim.

  Grzegorz Bambuch po raz drugi został Lekarzem Roku w powiecie niżańskim. ©S. Czwal

  Już po raz drugi pacjenci i czytelnicy "Echa Dnia" wybrali Grzegorza Bambucha na Lekarza Roku 2008 powiatu niżańskiego.
  Grzegorz Bambuch po raz drugi został Lekarzem Roku w powiecie niżańskim.

  Grzegorz Bambuch po raz drugi został Lekarzem Roku w powiecie niżańskim. ©S. Czwal

  Grzegorz Bambuch do Niska trafił po studiach w Akademii Medycznej w Lublinie. Na początku doświadczenie zdobywał, pracując jako lekarz rodzinny w Nowsielcu oraz w miejscowym pogotowiu. Później zaproponowano mu pracę w niżańskim szpitalu.

  Na początku pracował jako patomorfolog, ale kiedy tylko pojawił się dodatkowy etat, znalazł się na oddziale wewnętrznym niżańskiego szpitala.

  DOCENILI KOLEJNY RAZ

  W ubiegłem rok zdecydowanie zwyciężył w plebiscycie na Lekarza Roku powiatu niżańskiego. Podobnie było i podczas ostatniej edycji plebiscytu.

  - To bardzo miłe, że po raz kolejny pacjenci docenili mnie - mówi Grzegorz Bambuch. - Zarówno po ubiegłorocznym sukcesie, jak i już tegorocznym sporo osób zaczepiało mnie na ulicy i gratulowało zajęcia pierwszego miejsca. Chyba ubiegłoroczny tytuł nie zawrócił mi w głowie, bo pacjenci wciąż chcą na mnie głosować.

  W ubiegłym roku niżański Lekarz Roku opowiadał, że wolny czas spędza na basenie. W tym roku z wolnym czasem nie jest już tak dobrze. - Znacznie więcej pracuję i nie starcza już czasu na pływalnię - przyznaje Grzegorz Bambuch. - Przyjmuję też pacjentów w przychodni w Tarnobrzegu i ciężko jest pogodzić wszystkie obowiązki. Do tego w najbliższych dniach będę składał dokumenty w Krakowie na diabetologię. Jeśli mi się uda dostać, to też pochłonie mi to sporo czasu. Mam jednak nadzieję, że nie zarzucę pływania, w końcu w ubiegłym roku pojechaliśmy na mistrzostwa lekarzy w pływaniu i w sztafecie zajęliśmy trzecie miejsce. Niby z podium należy się cieszyć, tylko szkoda, że wystartowały trzy sztafety... (śmiech). Przez rok sporo zmieniło się u nas na oddziale. Wszystko za sprawą doktora Aleksandra Kubinyi, który kadrowo zasilił nasz szpital. Teraz mamy lepszą specjalistkę od chorób serca, a to szczególnie ważne przy leczeniu pacjentów chorych na cukrzycę. Właśnie w ich przypadku ryzyko zachorowalności na chorobę wieńcową jest znacznie większe.

  RĘKAWICE OD "BALONA"

  Po ogłoszeniu wyników na lekarzy roku oraz plebiscytu sportowego redakcja "Echa Dnia" zorganizowała licytację, z której uzyskane pieniądze miały wspomóc Kubę Ławeckiego, chorego na białaczkę piłkarza Stali Stalowa Wola. Fanty do licytacji przekazali piłkarze Stali. Jako pierwszą rozpoczęto licytację rękawic bramkarskich Tomasza Wietechy, zwanego "Balonem", a później piłki nożnej z autografami wszystkich zawodników "Stalówki". Za 700 złotych rękawice wylicytował Grzegorz Bambuch.

  - Nie znam Kuby Ławeckiego, ale sytuacja, w jakiej się znalazł, nie jest do pozazdroszczenia - dodaje pan Grzegorz. - Kiedy przyjmuję pacjenta, pomagam mu, lecząc go. W przypadku Kuby wiem, że ma doskonałą opiekę lekarską w szpitalu w Lublinie, a ja mogłem mu pomóc, licytując rękawice bramkarskie. Uznałem to za swój obowiązek. Tak, jak nie wyobrażam sobie nie brać udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Teraz rękawice wprost z pierwszoligowego boiska trafiły do mojego syna, który jest fanem piłki nożnej.

  PIZZA JAK MAGNES

  W ubiegłym roku, przybliżając sylwetkę doktora Grzegorza Bambucha, wspomnieliśmy, że niżański lekarz doskonale sprawdza się również w kuchni. Jego specjalnością jest i była pizza. I chyba właśnie to wyznanie przysporzyło mu najwięcej "kłopotów".

  - Po ukazaniu się tekstu w gazecie większość znajomych nagle zapragnęła wpaść do nas do domu na pizzę - wspomina Grzegorz Bambuch. - Co kilka dni dzwoniły kolejne telefony i ciężko było odmówić. Zacząłem się zastanawiać, czy nie otworzyć pizzerii.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć