Postawili na swoim. Mieszkańcy ulicy Szklarniowej już nie w...

  Postawili na swoim. Mieszkańcy ulicy Szklarniowej już nie w bloku socjalnym

  Sławomir CZWAL czwal@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nie będzie mieszkań socjalnych w bloku przy ulicy Szklarniowej 2A w Nisku. Radni i burmistrz dali też zielone światło, aby w przyszłości mieszkańcy mogli wykupić swoje mieszkania na własność.
  Wiele rodzin zainwestowało swoje pieniądze w mieszkanie, a teraz mają je opuścić. A jeśli będą chcieli je kupić?- pytał podczas sesji Wojciech Adamek,

  Wiele rodzin zainwestowało swoje pieniądze w mieszkanie, a teraz mają je opuścić. A jeśli będą chcieli je kupić?- pytał podczas sesji Wojciech Adamek, mieszkaniec bloku przy ulicy Szklarniowej 2A w Nisku. - W naszym bloku właściciele mieszkań komunalnych płacą więcej niż ci z mieszkań socjalnych, choć mają identyczne lokale. Tu takich absurdów jest więcej. ©S. Czwal

  Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Nisku decydowały się losy bloku przy ulicy Szklarniowej 2A. Przypomnijmy, kilka lat temu zapadła decyzja, aby sukcesywnie blok był zamieszkiwany przez osoby, którym należą się lokale socjalne, a dotychczasowi najemcy mieszkań komunalnych mieli być przenoszeni do innych bloków na terenie miasta. Problem w tym, że kilkanaście lat temu do upadku zakładów był to blok pracowniczy, który później stał się majątkiem gminy.

  Zainwestowali pieniądze

  - Wiele rodzin zainwestowało swoje pieniądze w mieszkanie, a teraz mają je opuścić. A jeśli będą chcieli je kupić? - pytał podczas sesji Wojciech Adamek, mieszkaniec bloku przy ulicy Szklarniowej 2A w Nisku. - W naszym bloku właściciele mieszkań komunalnych płacą więcej niż ci z mieszkań socjalnych, choć mają identyczne lokale.

  Tu takich absurdów jest więcej. Czas w końcu z nimi skończyć i umożliwić również nam wykup mieszkań, tak jak to mogą zrobić osoby mieszkający w innych blokach komunalnych.

  Wątpliwości czy właśnie w taki sposób powinno rozwiązać się ten problem miał radny Krzysztof Czubat, który zgłosił wniosek o wycofanie projektu uchwały i ponowne przedyskutowanie go na komisjach. Radni w głosowaniu odrzucili ten wniosek i chwilę później przyjęli uchwałę o gospodarowaniu zasobami mieszkaniowymi gminy. Przyjęte zmiany w przyszłości pozwolą mieszkańcom z ulicy Szklarniowej na wykup swoich mieszkań.

  PALĄCY PROBLEM

  - Obecnie potrzebujmy 19 mieszkań socjalnych - mówi Halina Puskarczyk, kierownik Miejskiego Zakładu Administracji Mieszkaniowej w Nisku. - To dla osób, które mają orzeczone wyroki z prawem do lokalu socjalnego i osoby, które ubiegają się o lokali komunalny o standardzie socjalnym. Gmina w swoich zasobach ma 20 lokali typu socjalnego, a z roku na rok sytuacja będzie coraz gorsza. Bo potrzeby będą wzrastały, a nowych lokali praktycznie nie będzie.

  Gmina rezygnując z lokali socjalnych w bloku przy ulicy Szklarniowej 2A postanowiła, że osoby oczekujące na tego typu mieszkania będą przenoszeni do kontenerów mieszkalnych.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Wideo

  Galerie zdjęć