Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni miejscy z Niska dokapitalizowali spółkę komunalną

Sławomir CZWAL
700 tysięcy nie jest dużą kwotą, jeśli chodzi o potrzeby spółki, bo zaniedbania są bardzo duże - mówi Zbigniew Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.
700 tysięcy nie jest dużą kwotą, jeśli chodzi o potrzeby spółki, bo zaniedbania są bardzo duże - mówi Zbigniew Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku. S. Czwal
700 tysięcy złotych wpłynie na konto Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku. Niżańscy radni na piątkowej sesji zgodzili się na podwyższenie kapitału zakładowego spółki. W większości pieniądze będą przeznaczone na dokumentację, remonty i modernizację.

- 700 tysięcy nie jest dużą kwotą, jeśli chodzi o potrzeby spółki - mówi Zbigniewa Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.

- Zaniedbania są bardzo duże, a działania powinny być podjęte dużo wcześniej. Nie ma opracowanej technologii uzdatniania wody. Już zleciłem wykonanie odpowiedniej analizy. Proces uzdatniania wody ma zostać dobrany do naszych potrzeb tak, aby wyeliminować mangan, żelazo i nikiel. Mam nadzieję, że uda się to zrobić do końca czerwca zaś już w lipcu zlecimy wykonanie dokumentacji. Modernizacja stacji powinna się zacząć od stycznia 2010 roku. Wszystko zależy od środków i szacuję, że będzie to około 3 milionów złotych, a 700 tysięcy złotych pozwoli zapoczątkować proces modernizacji stacji uzdatniania wody, jak i remont oczyszczalni ścieków.

REMONTY I INWESTYCJE

Prezes niżańskiego MZK za tę kwotę zamierza również wykonać zapadający się rurociąg kanalizacyjny na osiedlu Tysiąclecia oraz zmodernizować dwa rotory na oczyszczalni ścieków. W tym przypadku zagrożenie jest duże, bo jeśli zepsuje się kolejne urządzenie to ścieki bez oczyszczania będą płynęły do Sanu. Ma też zostać zakupione automatyczne sterowanie do podawania chloru. Są także zabezpieczone pieniądze na zmianę zasilania w wodę osiedla Tysiąclecia, jednak z tą inwestycją pojawiły się wątpliwości radnych. Mieli wątpliwości czy na wyższych kondygnacjach będzie odpowiednie ciśnienie wody.

- Trudno powiedzieć, jaki będzie rozbiór wody i czy mieszkania na trzecim i czwartym piętrze będą miały wystarczające ciśnienie - odpowiedział prezes Kuziora.

PREZES BĘDZIE ROZLICZANY

- Ja swoje stanowisko utrzymuję w mocy - podkreślił po sesji Julian Ozimek, burmistrz miasta i gminy w Nisku. - Wyrzucamy żeliwną sieć wodociągową, aby poprawić jakość wody. Jeśli jest inne, tańsze rozwiązanie, to je trzeba wybrać. Od tego mamy firmę MZK, jej prezesa i to on podejmuje decyzje i będzie z nich rozliczany. Gminy nie stać na pomyłki.

Ostatecznie radni podjęli decyzję o dokapitalizowaniu spółki, a wykonanie uchwały powierzyli burmistrzowi miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie