W Nisku mają dość tirów! Chcą obwodnicy

  W Nisku mają dość tirów! Chcą obwodnicy

  Sławomir CZWAL czwal@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy z ulicy Tysiąclecia, Głowackiego, Kolejowej i Dworcowej w Nisku mają dość tirów i powoli tracą cierpliwość. W poniedziałek ich przedstawiciele domagali się od burmistrza Niska oraz radnych skuteczniejszych zabiegów o budowę obwodnicy.
  Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia, Dworcowej Kolejowej i Głowackiego w Nisku już od ponad 19 lat czekają na budowę obwodnicy Niska, aby ciężkie samochody

  Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia, Dworcowej Kolejowej i Głowackiego w Nisku już od ponad 19 lat czekają na budowę obwodnicy Niska, aby ciężkie samochody nie jeździły im pod oknami. ©fot. Sławomir Czwal

  Mieszkańcy Niska mieszkający w pobliżu ulicy Rzeszowskiej, Dworcowej, Kolejowej, Głowackiego i Tysiąclecia, którędy przejeżdżają potężne tiry powoli tracą cierpliwość. Na wczorajszej sesji miejskiej w swoje żale wylali na burmistrza i radnych.

  19 Lat Obietnic

  - Mieszkam w Nisku od 1991 roku, a tirów z roku na rok jest coraz więcej - mówiła Joanna Pawęska. - Tymi drogami jeżdżą ciągniki siodłowe z całej Europy i taki ruch jest przez całą dobę. Przecież te tiry niosą ze sobą smród i hałas, a natężenie dźwięków jest tak duże, że nie da się wytrzymać. W tych miejscach powinny być jakieś tereny ochronne dla ludzi mieszkających przy tej "obwodnicy".
  Nawet Rudnik nad Sanem ma obwodnicę, a Nisko wciąż musi czekać. Tiry miały jeździć ulicą Tysiąclecia tylko na czas budowy kolektora sanitarnego i trwa to już ponad 20 lat i ile jeszcze będzie to trwało.

  - W 1992 roku otrzymaliśmy pismo z urzędu wojewódzkiego, że ruch pojazdów ma wpływ na przekroczenie hałasu - dodała Grażyna Baran, kolejna mieszkanka z ulicy Głowackiego. - Tego się już naprawdę nie da wytrzymać i jest coraz gorzej. Minęło od tego czasu kilkanaście lat i wciąż jest to samo. Zostaliśmy z problemem sami i nikogo to nie interesuje. Na dodatek płacimy podatki za to, że żyjemy w takich warunkach.

  ZNANY PROBLEM

  - Problem obwodnicy trwa już ponad trzydzieści parę lat - tłumaczył Julian Ozimek, burmistrz Miasta i Gminy Nisko. - Ta sprawa powraca w różnych wariantach. Budowa obwodnicy przez osiedle Barce i Warchoły miała szansę powodzenia, ale została oprotestowana przez mieszkańców. Teraz podpisaliśmy porozumienie z gminą Stalowa Wola oraz drogowcami z Rzeszowa na budowę wspólnej obwodnicy. Ostatecznie zostały wybrane trzy warianty. Sprawy idą do przodu i prowadzone są przez drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie. Nie jest to proces łatwy. Na szczęście nie ma większych zbiorowych protestów, bo to najbardziej blokuje budowę. Z informacji, jakie uzyskałem w Rzeszowie rozpoczęcie budowy obwodnicy jest możliwa w 2010 roku. Wszystko zależy od tego, czy będą pieniądze.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć