Zawodnicy z Niska przywieźli „worek” medali!

Zawodnicy z Niska przywieźli „worek” medali!

Marcin Radzimowski

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Echo Dnia Podkarpackie

Niemal komplet niżańskiego Wikinga startujący w mistrzostwach Polski. Zawodniczki i zawodnicy mają powody do zadowolenia, wywalczyli aż dziewięć złotych
1/4
przejdź do galerii

Niemal komplet niżańskiego Wikinga startujący w mistrzostwach Polski. Zawodniczki i zawodnicy mają powody do zadowolenia, wywalczyli aż dziewięć złotych i osiem srebrnych medali. ©Dariusz Agrocha

Dziewięć złotych i osiem srebrnych medali przywiozła ekipa Niżańskiego Klubu Wiking z XVI Mistrzostw Polski w Siłowaniu na Rękę w Gdańsku.
Do Gdańska w walce o miano najlepszych armwrestlerów roku 2016 zjechało prawie dwustu pięćdziesięciu zawodników. Stawką były tytuły mistrza Polski w różnych kategoriach, a co za tym idzie możliwość reprezentowania kraju na mistrzostwach świata i Europy. Zawody odbyły się 28 i 29 lutego.

Siódme miejsce i dużo złotych i srebrnych medali

- W hali Amber Expo na trzech profesjonalnych stołach rozegrane zostały pojedynki najpierw na rękę lewą, a następnego dnia na rękę prawą - wyjaśnia Dariusz Groch, jeden z najbardziej doświadczonych armwrestlerów niżańskiego Wikinga.

Reprezentanci Niżańskiego Klubu Wiking zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, w poszczególnych kategoriach zdobywając w sumie aż dziewięć złotych oraz osiem srebrnych medali, zajmując drużynowo wysokie siódme miejsce.

- Najlepiej spisali się juniorzy, z których Katarzyna Radzik nie tylko wygrała bez porażki kategorię juniorską, ale dokonała tego samego zwyciężając w seniorkach, gdzie startowały dużo bardziej doświadczone zawodniczki - dodaje Dariusz Groch. - Świetny start zaliczyła także Małgorzata Bonowicz, która mimo osłabienia związanego z przeziębieniem, zdołała wywalczyć złoty i srebrny medal. Bezkonkurencyjny był startujący w najcięższej kategorii juniorów Jakub Brak, który przywiózł do Niska dwa złote krążki.

Katarzyna Radzik (w środku) zdobyła dwa złote krążki, w kategorii juniorskiej i seniorskiej! Dariusz Agrocha


W mistrzostwach nie mogło zabraknąć braci Groch. Młodszy z nich - Dawid, w kategorii do 70 kilogramów po spokojnych walkach w eliminacjach, uległ dopiero zawodnikowi z Warszawy – Mariuszowi Podgórskiemu i musiał zadowolić się srebrem na prawą i lewą rękę.

Z kolei jego starszy brat - Dariusz, startował w kategorii wyżej, gdzie bronił tytułu mistrza Polski sprzed roku oraz sprzed dwóch lat. Niestety, nie udało się to i Darek musiał zadowolić się drugim miejscem na rękę lewą i szóstym na rękę prawą.

Młodszy z braci armwrestlerów - Dawid Groch, stanął na drugim stopniu podium. Dariusz Agrocha


Srebro dla mastersa w debiucie

Z czołowych zawodników Wikinga nie mogło zabraknąć Adriana Kowala i Mateusza Wyrwy, którzy zawsze plasują się wysoko. Tym razem nie było inaczej. Adrian wywalczył srebro i czwarte miejsce w kategorii do 65 kilogramów. Mateusz po bardzo zaciętych pojedynkach zakończył rywalizację na miejscu czwartym kategorii do 80 kilogramów lewej ręki.

Świetny debiut w kategorii masters do 100 kilogramów zaliczył Maciej Cyran, wygrywając z o wiele bardziej doświadczonymi zawodnikami i zdobywając srebrny medal.

Niepełnosprawni też wygrywali

Klub Wiking miał także swoich przedstawicieli w kategoriach osób niepełnosprawnych, gdzie Maria Juroszek i Marcin Wolfinger nie mieli sobie równych i także zdobyli złote krążki.

Tegoroczne mistrzostwa Polski odbywały się w towarzystwie innych dyscyplin sportu, takich jak wyciskanie, fitness, kulturystyka, MMA czy crosfit, dzięki czemu wszystkim zmaganiom towarzyszyła ogromna liczna kibiców, którzy mogli zaznajomić się z coraz to prężniej rozwijającą się dyscypliną, jaką jest armwrestlig, czyli siłowanie na ręce.
Swoimi wynikami zawodnicy Wikinga potwierdzają wysoki poziom sportowy, a logo klubu i herb Niska cały czas są wśród polskich armwrestlerów znakiem rozpoznawczym jednego z najlepszych klubów w kraju.

Komentarze (4)

Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Sport

Prawo jazdy. Luka w prawie ułatwia jego odzyskanie

Prawo jazdy. Luka w prawie ułatwia jego odzyskanie

Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Wideo

Galerie zdjęć