Ranking liceów "Perspektyw". Hetman i Mały Książe z bardzo...

  Ranking liceów "Perspektyw". Hetman i Mały Książe z bardzo dobrą lokatą w kraju

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ranking liceów "Perspektyw". Hetman i Mały Książe z bardzo dobrą lokatą w kraju

  ©Freeimages.com

  Dwa społeczne licea ogólnokształcące w Tarnobrzegu mają powód do dumy. W rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju, opublikowanym przez Perspektywy, szkoły zajęły bardzo wysokie lokaty. Dobrymi miejscami w Polsce mogą się pochwalić także licea ze Stalowej Woli.
  Ranking liceów "Perspektyw". Hetman i Mały Książe z bardzo dobrą lokatą w kraju

  ©Freeimages.com

  ZOBACZ TAKŻE:
  Prezydent Duda w ostatniej chwili podpisał ustawę o reformie oświaty. Gimnazja do likwidacji


  (Dostawca: x-news)

  Ocenie poddano 500 liceów. Najlepszych wybrano na podstawie trzech kryteriów: wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych tak zwanych „rozszerzeń” oraz lokat uczniów w olimpiadach.

  Tarnobrzescy liderzy

  Ręce zaciera dyrekcja I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. Hetman zajął 34. miejsce w Polsce i drugie na Podkarpaciu. – My tylko bardzo dobrze uczymy – mówi skromnie Paweł Dobrowolski, dyrektor tarnobrzeskiego Hetmana. – Cieszy nas fakt, że przeskoczyliśmy liceum z Kro sna. Na tak wysoką lokatę zapracowała świetna grupa maturalna. Nie zamierzamy rywalizować z liceum Sióstr Prezentek z Rzeszowa, liderem na Podkarpaciu, bo nie uczymy dla rankingów i nie prowadzimy selekcji wśród uczniów.

  „Mały Książę” w kraju jest na 131. miejscu (przed rokiem 98. miejsce), w województwie jest piąty. Wśród 50 najlepszych liceów na Podkarpaciu jest także Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – miejsce 15. (w kraju 302. lokata), Liceum Katolickie im. Jana Pawła II – miejsce 38. (w kraju poza pierwszą 500) oraz Liceum Ogólnokształcące w Grębowie (powiat tarnobrzeski) – pozycja 46. w zestawieniu wojewódzkim (w kraju poza pierwszą 500).

  Stalową Wolę też widać

  Najlepiej oceniona szkoła ponadgimnazjalna ze Stalowej Woli to Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 – 12. miejsce w regionie, 223. w kraju. Oczko niżej na Podkarpaciu jest Liceum Ogólnokształcące im. KEN (234. lokata w kraju). Na 41. miejscu w pierwszej 50 szkół w regionie sklasyfikowano również Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

  Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo