Rusza akcja "Szlachetna Paczka". Ty też możesz pomóc!

Rusza akcja "Szlachetna Paczka". Ty też możesz pomóc!

Grzegorz LIPIEC

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Echo Dnia Podkarpackie

Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy. ©Grzegorz Lipiec

Już możesz przyłączyć się do inicjatywy "Szlachetna Paczka". Ruszył nabór wolontariuszy, którzy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dotrą z prezentami do najbardziej potrzebujących rodzin.
Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Łukasz Mędrykowski, lider akcji "Szlachetna Paczka” w Tarnobrzegu zachęca do przyłączenia się do tej inicjatywy. ©Grzegorz Lipiec

Stowarzyszenie Wiosna od dwunastu lat organizuje pomoc dla najuboższych rodzin z całej Polski. W ramach akcji "Szlachetna Paczka" wolontariusze odwiedzają potrzebujące rodziny oraz poszukują darczyńców, którzy wsparliby rodzinę przygotowaną przez siebie paczką.

NA CZYM POLEGA

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. W miastach akcją kierują liderzy, którzy zachęcają do współpracy wolontariuszy.

To właśnie oni docierają do rodzin w potrzebie i włączają je do projektu stając się opiekunem wybranej rodziny i dbając o to, by otrzymała ona jak najlepszą pomoc.

Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania, do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, i nie są roszczeniowe.
Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy, osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin. Wolontariusz jest przewodnikiem w robieniu paczki, odpowiada za jej zawartość.

- Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia. Dopuszczalna jest również możliwość uczestniczenia w akcji wolontariuszy poniżej 18 roku życia, lecz w tym wypadku warunkiem jest działanie w zespołach dwuosobowych z osobą pełnoletnią - wyjaśnia Łukasz Mędrykowski, lider "Szlachetnej Paczki" w Tarnobrzegu.

Zainteresowani powinni wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i tam zgłosić swoją gotowość do udziału w akcji.

SZEROKA SKALA

O tym, jak popularna jest "Szlachetna Paczka" nie trzeba nikogo przekonywać.
- W trakcie dwunastej edycji pracować będzie 430 liderów, którzy stworzą zespoły z 7200 wolontariuszy. Chcemy przynieść pomoc dla 12 tysięcy rodzin w całym kraju - mówi Łukasz Mędrykowski. - W ubiegłym roku do inicjatywy zgłosiło się 150 tysięcy darczyńców.

Koszt jednej paczki dla potrzebującej rodziny to najczęściej około 1500 złotych. Co może się w niej znaleźć? - Najczęściej jest tam żywność, produkty z których dana rodzina może przygotować świąteczną kolację. Oczywiście zdarza się, że do paczek trafia odzież, albo darczyńca przekazuje pieniądze - dodaje przedstawiciel Stowarzyszenia Wiosna.
O tym, jak będzie rozwijać się akcja "Szlachetna Paczka" w naszym regionie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Komentarze (3)

Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo