Piknik uczniów z policjantami w Rozwadowie

  Piknik uczniów z policjantami w Rozwadowie

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na pikniku można było pojeździć na quadzie

  Na pikniku można było pojeździć na quadzie ©Policja

  Stalowowolscy policjanci wzięli udział w Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Zespół Szkół numer 4 w Rozwadowie oraz Parafialny Klub Sportowy „San”. Odbywał się pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”.
  Na pikniku można było pojeździć na quadzie

  Na pikniku można było pojeździć na quadzie ©Policja

  W sobotnie przedpołudnie na stadionie przy ulicy Kusocińskiego zebrało się mnóstwo dzieci chętnych do wzięcia udziału w konkursach i zabawach przygotowanych dla nich przez organizatorów. Policjanci włączyli się do tych działań i przygotowali dla dzieci atrakcje. Były konkursy i zabawy oraz pokaz policyjnego sprzętu. Tematyką konkursów był bezpieczny wypoczynek w okresie wakacyjnym. Stróże prawa rozdawali dzieciom i dorosłym elementy odblaskowe.
  Najmłodsi mogli obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie oraz quad. Dodatkowo goście mieli okazję przymierzyć okulary „alkogogle”, które są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka.

  Natomiast w niedzielę policjanci zostali zaproszeni na otwarcie sezonu motocyklowego. W tej imprezie uczestniczyło blisko czterystu motocyklistów. W trakcie imprezy policjanci rozdawali kamizelki i opaski odblaskowe.

  Podczas obu imprez plenerowych funkcjonariusze prowadzili działania „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

  Nagrody dla uczestników policyjnych konkursów zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To kolejne już przedsięwzięcie profilaktyczne policjantów promujących bezpieczny wypoczynek.

  Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu. Policjanci przybliżyli tajniki swojej pracy, rozmawiali także na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w różnych codziennych sytuacjach.

  Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali budynek. Policjanci z Wydziału Prewencji podczas spotkania opowiedzieli nie tylko o samej pracy mundurowych, ale także zainteresowali wszystkich sprzętem będących na wyposażeniu każdego policjanta. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli niebieski pokój, dowiedzieli się, w jakich sytuacjach jest on wykorzystywany, a także stanowisko kierowania i pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

  Ponadto dzieci obejrzały policyjne radiowozy i quady oraz zobaczyły jak wygląda praca techników kryminalistyki. Uczniowie obejrzeli również pokaz tresury psów służbowych. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Policjantka przypomniała dzieciom, w jakich miejscach bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz którą stroną ulicy należy się poruszać. Przypomniała także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mają znaczący wpływ na nasze bezpieczeństwo. Każde dziecko otrzymało od policjantów odblaskową opaskę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent