Sobota z turniejem szachowym w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Chwila zastanowienia, po czym kilka ruchów pionkami na szchopwnicy i zwycięstwo jest w kieszeni Zdzisław Surowaniec
Katolicki Klub Sportowy "Victoria" w Stalowej Woli zorganizował w sobotę III turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowało 59 osób z różnych miejscowości i klubów szachowych. Byli to szachiści ze Stalowej Woli, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Fajsławic, Starachowic, Tarnobrzega, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Rozgrywki, Grębowa, Dzierdziówki, Nowej Sarzyny, Sędziszowa Małopolskiego, Zaklikowa, Biłgoraja, Krzeszowa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" został reprezentant TKSzach Tarnobrzeg - Grzegorz Juszczuk uzyskując 5,5 punktu, II miejsce zajął Rafał Sadlak (5,5 punktów) z LKSz Lublin z kolei 3 miejsce zajęła Anna Trybowska (5 punktów) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2000-2003 pierwsze cztery miejsca zajęli: 1. Konrad Mucha (6 punktów) z UKS SP1 Leżajsk, II miejsce zajął Mikołaj Złotek (6) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajął Hubert Mucha (6) z UKS SP1 Leżajsk, czwarte zajęła Daria Sawa z LUKS Fajsławice.

W klasyfikacji wiekowej: 2004 – 2007 premiowane miejsca zajęli: I - Adrian Mucha z Biłgoraja zdobywając 5 punktów, II miejsce zajął Przemysław Golik z MZKS Unia Nowa Sarzyna, z kolei trzecie miejsce zajął Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, czwarte Adrian Toniak również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Z kolei w klasyfikacji 2008 i młodszych nagrodzone miejsca zajęli: I miejsce Filip Białek i II - Jakub Białek obaj z TKSzach Tarnobrzeg, III - Przemysław Różański z TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, IV - Paweł Dzirba z LUKS Fajsławice, V zajął Michał Wójcik z Zaklikowa, a szóste i siódme miejsce zajęli Mieczysław Kruk-Kida i Alan Kordas obaj reprezentanci Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył Stanisław Sobieraj – przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, który podziękował serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wręczono również dyplomy uczestnictwa dla pozostałych zawodników i zawodniczek. Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Stalowej Woli – organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowane nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.