Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczennice podstawówki ze Stalowej Woli namalowały historię dziadków i wygrały konkurs

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Małgorzata Kotwa z laureatkami konkursu
Małgorzata Kotwa z laureatkami konkursu Archiwum
Pierwszoklasistki ze Szkoły Podstawowej numer 12 w Stalowej Woli zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu plastycznego „Namaluj historię dziadków”.

14 czerwca w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród, XI. edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Namaluj historię dziadków”.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej laureatkami konkursu zostały uczennice klasy IC Maja Rurarz, która zdobyła I miejsce i Gabriela Liszka, która zdobyła wyróżnienie.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania historią najnowszą poprzez bezpośredni kontakt z jej świadkami. Prace dotyczyły historii Polski w latach 1939-1989 i powstały w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby żyjącej w przedstawianym okresie lub zainspirowane zostały opowiadaniem nauczyciela o wydarzeniu, które miało miejsce w rzeczywistości, a które dotyczy historii danego miejsca.

Uczennice podstawówki ze Stalowej Woli namalowały historię dziadków i wygrały konkurs

- Miło mi podzielić się kolejnym sukcesem najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w kolejnej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Namaluj historię dziadków” - powiedziała Małgorzata Kotwa.

Dodała: - Radość tym większa, że po raz trzeci zdobywamy główną nagrodę. W konkursie bierzemy udział od kilku lat, po raz trzeci zdobywamy pierwsze miejsce , w grupie wiekowej klas I III. W poprzednich latach nasze prace również były zauważane i nagradzane wyróżnieniami, ale taka gratka głównej nagrody zdobyta po raz trzeci nie zdarza się często! Każdego roku zaciekawiamy, komisje konkursu, nie tylko ,,malarskim,, pracami, ale myślę, że też niepowtarzalnymi tematami.. Nie są to tematy łatwe i barwne, dotyczą bowiem ,,mrocznej,, historii naszej malej ojczyzny, najbliższej historii miasta i jego mieszkańców. Wspomnę, że zwycięskie prace dotyczyły Cyganki z Rozwadowa ratującej żydowskie dzieci. Rok temu zwyciężyła praca na temat mordu rodziny Horodyńskich w Zbydniowie. A temat tegorocznej zwycięskiej pracy, z którym zmierzyły się uczennice to zagłada Żydów na rozwadowskim rynku, która w lipcu 1942 roku.

Prace powstały w wyniku opowiadania nauczyciela wychowawcy o tym wydarzeniu. Dodatkowo uczennice, wraz z klasą, uczestniczyły w wycieczce pieszej po Rozwadowie i budynek nieistniejącego Ratusza, przed którym rozegrała się ta tragedia, mogły zobaczyć na fotografiach wystawy plenerowej.

Nagrodzone prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawcy klasy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych




TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY






Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]




Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!





Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?




Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!



ZOBACZ TAKŻE: TopMuzycznyMundial - najlepsze piłkarskie piosenki wszechczasów

Źródło: vivi24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie