Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Stalowej Woli dymiące piece można zamienić na ekologiczne kotły

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Dymiące piece i kotły tworzą w mieście duszący smog
Dymiące piece i kotły tworzą w mieście duszący smog Zdzisław Surowaniec
85 procent dofinansowania do wymiany kotłów mają szansę otrzymać mieszkańcy Stalowej Woli. W hutniczym grodzie właśnie ruszyła rekrutacja do projektu „Ekomiasto Stalowa Wola – wymiana źródeł ciepła”.

Stalowa Wola rozpoczyna proces rekrutacji do udziału w projekcie „Ekomiasto Stalowa Wola – wymiana źródeł ciepła” planowanego do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Deklaracje można składać osobiście od poniedziałku do piątku w terminie do 16 sierpnia, w godzinach od 8 do 15. Warunkiem prawidłowo wypełnionej i skompletowanej deklaracji udziału w projekcie jest wcześniejsze zlecenie i opłacenie przez mieszkańca lub zarządca budynku wielorodzinnego zlecenia wykonania weryfikacji technicznej budynku, w którym docelowo wymienione zostanie źródło ciepła lub wykonany będzie przyłącz do sieci ciepłowniczej. Koszt wykonania weryfikacji technicznej budynku to: 90 złotych brutto w przypadku gdy o wymianę źródła ciepła lub przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej wnioskuje pojedynczy mieszkaniec i 350 złotych brutto w przypadku gdy o wymianę źródła ciepła lub przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej wnioskuje wspólnota/spółdzielnia/zarządca budynku.

Projekt „Ekomiasto Stalowa Wola – wymiana źródeł ciepła” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Co istotne, z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, ale również wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe. Po przystąpieniu do projektu, stalowowolanie będą mieli możliwość wymiany starych pieców na gazowe kotły centralnego ogrzewania – kondensacyjne, automatyczne kotły c.o. – opalane biomasą lub automatyczne kotły na ekogroszek. Istnieje również możliwość utworzenia przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej. W czasie weryfikacji technicznej budynku eksperci doradzą, które źródło energii będzie najkorzystniejsze dla poszczególnych mieszkańców.

– Możliwość dofinansowania wynosi do 85 procent inwestycji i to jest maksymalna dotacja. Wkład własny mieszkańca to jest 15 procent wartości inwestycji oraz koszty poniesione z doliczeniem podatku VAT. W większości przypadków to będzie 8 procent stawka podatku VAT. Jeżeli nieruchomość przekracza 300 m kw, wtedy liczony jest 23 procent VAT. Również w sytuacji kiedy w danej nieruchomości prowadzona jest działalność gospodarcza mamy wyższą stawkę VAT-u – wyjaśniał podczas spotkania prezydent Lucjusz

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018





Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!






TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?





Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10





Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!






Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych



ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Startuje Tour de Pologne. Będą utrudnienia w wielu miastach

Źródło:vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie