Uśmiechy losu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Lucyna Mizera - dyrektor muzeum.

  Lucyna Mizera - dyrektor muzeum. ©Z. Surowaniec

  Lucyna Mizera - dyrektor muzeum.

  Lucyna Mizera - dyrektor muzeum. ©Z. Surowaniec

  Barbara Wolanin - kierownik artystyczny i choreograf dziecięcego zespołu tanecznego z Przyszowa-Zapuścia. Z. Surowaniec

  Barbara Wolanin - kierownik artystyczny i choreograf dziecięcego zespołu tanecznego z Przyszowa-Zapuścia.
  (fot. Z. Surowaniec)

  Czternaście osób zgłoszonych zostało do nagrody starosty stalowowolskiego. Po odsiewie wyróżnienia otrzymali Lucyna Mizera - dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli oraz Barbara Wolanin - kierownik artystyczny i choreograf dziecięcego zespołu tanecznego z Przyszowa-Zapuścia.

  Nagrodę zespołową, do której nominowane były trzy zespoły, dostał Zespół Ludowy "Pyszniczanie", powstały w roku 1997 i kierowany przez Eugeniusza Surowańca. Starosta wręczył także albumy dziewięciu dyrektorom placówek kulturalnych z terenu powiatu.

  Uroczystość wręczenia nagród była częścią "Dni Animatora Kultury", zakończonych wczoraj "Jesiennym koncertem na dwa świerszcze". Ciekawa była debata na temat kultury, do jakiej doszło w muzeum. Jerzy Makselon - dyrektor Miejskiego Domu Kultury wspomniał, że niż demograficzny wpływa na to, że coraz mniej dzieci bierze udział w zespołach artystycznych, a konkurencją dla domów kultury są komputery z Internetem i telewizja.

  Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury Bogusława Herdzik zauważyła, że wiele ciekawych zdarzeń ma miejsce na prowincji, o czym można się przekonać podczas przeglądu zespołów "O gęsie pióro". Antoni Kopyto, członek chóru Zespołu Pieśni i Tańca "Lasowiacy", przyznał, że ten chór jest "fantastyczną wspólnotą ludzi, którzy potrafią się z sobą bawić".

  - Chodzi o to, żeby kultura była przyczynkiem do spotkań - stwierdził.

  - Wiele zależy od naszego zaangażowania - uważa Barbara Wolanin.

  - Ludzie potrzebują kultury. Kulturę traktować można, jak inwestycję, a jej efekty są szybko widoczne - usłyszeli zebrani od Jacka Antonowicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Stalowej Woli. Spotkanie zakończyło się na wesoło, kiedy Wojciech Łopaciuch z zespołu "Pyszniczanie" powiedział wiersz kończący się słowami: "Uśmiechnij się do swego losu, a los uśmiechnie się do ciebie".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć