Gazowa zmowa?

  /WK/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - W Stalowej Woli gaz do samochodów jest zawsze o kilka groszy droższy niż w okolicy. Jestem przekonany, że wśród stalowowolskich sprzedawców istnieje niepisana umowa co do ceny auto-gazu - mówi Grzegorz Płecha, ze Stalowej Woli. - Nigdy nie było i nie ma żadnej umowy - zapewnia tymczasem właściciel stacji "Auto-Gaz" w Stalowej Woli.

  Grzegorz Płecha mówi, że wystarczy pojechać do Niska, czy parę kilometrów za Stalową Wolę w kierunku Sandomierza, a już się zyskuje kilka groszy. - Nie mówię już o Janowie Lubelskim, gdzie cena jest znacznie niższa - dodaje mieszkaniec Stalowej Woli.

  Takie pogłoski dotarły też do właścicieli stacji w Janowie Lubelskim, gdzie tankuje wielu mieszkańców naszego regionu. Potwierdza to sprzedawca jednej z janowskich stacji, gdzie metr sześcienny gazu kosztuje 1,86 złotego. Aby zaoszczędzić wystarczy pojechać też do Zbydniowa, czy Niska.

  - Nigdy nie było i nie ma żadnej umowy pomiędzy stalowowolskimi sprzedawcami gazu do samochodów. To jakaś bzdura. Cena zależy od dostawców. Marża, jaką nakładam jest niewielka, dlatego nie wiem, czym kierują sprzedawcy spoza regionu i dlaczego tak tanio sprzedają gaz. Gdybym zarabiał kokosy, zatrudniałbym do pracy ludzi, a tymczasem pracuję sam z żoną - tłumaczy zdenerwowany zarzutami właściciel stacji "Auto-Gaz" w Stalowej Woli.

  Twierdzi też, że ceny gazu w Stalowej Woli wcale nie są najwyższe, a jako przykład podaje Jeżowe, gdzie cena za metr sześcienny wynosi 2,04 złotego, czy Rzeszów, gdzie gaz kosztuje 2-2,50 zł.  PO ILE GAZ

  Ceny gazu do samochodów za metr sześcienny w naszym regionie

  Stalowa Wola: "Stacja Tankowania Gazem" - 1,97, stacje "Orlen" - 1,99, "Auto-Gaz" - 1,96; Tarnobrzeg: "Auto-Gaz" - 1,92; Zbydniów, koło Stalowej Woli: 1,90; Nisko: "Maanta" i "Auto-Gaz" przy ulicy Rzeszowskiej - 1,95; Janów Lubelski: "Twoja Stacja" - 1,86; Sandomierz: "Auto-Gaz" na Lwowskiej - 1,90 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Sport

   Zobacz koniecznie:

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Miss Lata 2017. Terminarz

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Wideo

   Galerie zdjęć

   Gry On Line - Zagraj Reklama