Gazowa zmowa?

  /WK/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - W Stalowej Woli gaz do samochodów jest zawsze o kilka groszy droższy niż w okolicy. Jestem przekonany, że wśród stalowowolskich sprzedawców istnieje niepisana umowa co do ceny auto-gazu - mówi Grzegorz Płecha, ze Stalowej Woli. - Nigdy nie było i nie ma żadnej umowy - zapewnia tymczasem właściciel stacji "Auto-Gaz" w Stalowej Woli.

  Grzegorz Płecha mówi, że wystarczy pojechać do Niska, czy parę kilometrów za Stalową Wolę w kierunku Sandomierza, a już się zyskuje kilka groszy. - Nie mówię już o Janowie Lubelskim, gdzie cena jest znacznie niższa - dodaje mieszkaniec Stalowej Woli.

  Takie pogłoski dotarły też do właścicieli stacji w Janowie Lubelskim, gdzie tankuje wielu mieszkańców naszego regionu. Potwierdza to sprzedawca jednej z janowskich stacji, gdzie metr sześcienny gazu kosztuje 1,86 złotego. Aby zaoszczędzić wystarczy pojechać też do Zbydniowa, czy Niska.

  - Nigdy nie było i nie ma żadnej umowy pomiędzy stalowowolskimi sprzedawcami gazu do samochodów. To jakaś bzdura. Cena zależy od dostawców. Marża, jaką nakładam jest niewielka, dlatego nie wiem, czym kierują sprzedawcy spoza regionu i dlaczego tak tanio sprzedają gaz. Gdybym zarabiał kokosy, zatrudniałbym do pracy ludzi, a tymczasem pracuję sam z żoną - tłumaczy zdenerwowany zarzutami właściciel stacji "Auto-Gaz" w Stalowej Woli.

  Twierdzi też, że ceny gazu w Stalowej Woli wcale nie są najwyższe, a jako przykład podaje Jeżowe, gdzie cena za metr sześcienny wynosi 2,04 złotego, czy Rzeszów, gdzie gaz kosztuje 2-2,50 zł.  PO ILE GAZ

  Ceny gazu do samochodów za metr sześcienny w naszym regionie

  Stalowa Wola: "Stacja Tankowania Gazem" - 1,97, stacje "Orlen" - 1,99, "Auto-Gaz" - 1,96; Tarnobrzeg: "Auto-Gaz" - 1,92; Zbydniów, koło Stalowej Woli: 1,90; Nisko: "Maanta" i "Auto-Gaz" przy ulicy Rzeszowskiej - 1,95; Janów Lubelski: "Twoja Stacja" - 1,86; Sandomierz: "Auto-Gaz" na Lwowskiej - 1,90 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć