Chętni do kupienia

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Odbiór prętów w Hucie Stali Jakościowych.

  Odbiór prętów w Hucie Stali Jakościowych. ©Z. Surowaniec

  Są chętni do kupna udziałów Huty Stali Jakościowych i Walcowni Blach, spółek należących do Zakładu Metalurgicznego, wchodzącego w skład holdingu Huta Stalowa Wola. To ważne dla zatrudnionych w tych spółkach 1030 ludzi. Jeśli inwestorzy kupią spółki, zapewnią im rozwój, unowocześnią produkcję i utrzymają miejsca pracy.

  Przetarg został ogłoszony 3 grudnia, oferty były przyjmowane do 26 stycznia. - Napłynęło sześć ofert kupna udziałów, w tym trzy zagraniczne. Są to na razie listy intencyjne - powiedział prezes Zakładu Metalurgicznego Wincenty Likus. - Jesteśmy mile zaskoczeni takim zainteresowaniem.

  O atrakcyjności Huty Stali Jakościowych i Walcowni Blach, powstałych na majątku wydzielonym z zadłużonego Zakładu Metalurgicznego, zdecydowała ich dobra kondycja.
  - Te spółki zaczęły pracować na swój rachunek z czystym kontem, bez obciążeń finansowych. Z miesiąca na miesiąc miały coraz lepsze wyniki, lepsze od prognozowanych. Stąd może to zainteresowanie ich kupnem - stwierdził prezes Likus. Pomogła także światowa koniunktura na wyroby stalowe.

  Teraz komisja przetargowa w ciągu trzech tygodni sprawdzi, czy w ofertach są wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli okaże się, że jest komplet dokumentów, oferenci otrzymają memorandum o stanie spółek. Dopiero po tym będą mogli złożyć oferty kupna.

  Jak powiedział prezes HSW SA Mirosław Bryska na spotkaniu ze związkowcami z "Solidarności", co podał związkowy informator, w tym roku ma dojść do sprzedaży większości z kilkunastu spółek zależnych huty. - Głównym celem sprzedaży jest spłata zobowiązań - stwierdził prezes. Spłata olbrzymich zaległości pozwoli pod koniec roku połączyć główną spółkę HSW SA ze spółką HSW-"Trading". "Trading" przejął od zadłużonej HSW SA produkcję spychaczy i ciągników, i korzysta z dużej pomocy finansowej państwa, ale nie jest w strukturze holdingu.  Co produkują

  Huta Stali Jakościowych produkuje wyroby walcowane długie, pręty walcowane okrągłe i łuszczone, kęsy walcowane, wlewki konwencjonalne ze stali m.in. węglowych, stopowych do nawęglania, ulepszania cieplnego i hartowania powierzchniowego, żaroodpornych, nierdzewnych. Walcownia Blach produkuje wyroby walcowane płaskie ze stali węglowych, stopowych, ze stali żaroodpornych, nierdzewnych i pancernych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć