Chętni do kupienia

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Odbiór prętów w Hucie Stali Jakościowych.

  Odbiór prętów w Hucie Stali Jakościowych. ©Z. Surowaniec

  Są chętni do kupna udziałów Huty Stali Jakościowych i Walcowni Blach, spółek należących do Zakładu Metalurgicznego, wchodzącego w skład holdingu Huta Stalowa Wola. To ważne dla zatrudnionych w tych spółkach 1030 ludzi. Jeśli inwestorzy kupią spółki, zapewnią im rozwój, unowocześnią produkcję i utrzymają miejsca pracy.

  Przetarg został ogłoszony 3 grudnia, oferty były przyjmowane do 26 stycznia. - Napłynęło sześć ofert kupna udziałów, w tym trzy zagraniczne. Są to na razie listy intencyjne - powiedział prezes Zakładu Metalurgicznego Wincenty Likus. - Jesteśmy mile zaskoczeni takim zainteresowaniem.

  O atrakcyjności Huty Stali Jakościowych i Walcowni Blach, powstałych na majątku wydzielonym z zadłużonego Zakładu Metalurgicznego, zdecydowała ich dobra kondycja.
  - Te spółki zaczęły pracować na swój rachunek z czystym kontem, bez obciążeń finansowych. Z miesiąca na miesiąc miały coraz lepsze wyniki, lepsze od prognozowanych. Stąd może to zainteresowanie ich kupnem - stwierdził prezes Likus. Pomogła także światowa koniunktura na wyroby stalowe.

  Teraz komisja przetargowa w ciągu trzech tygodni sprawdzi, czy w ofertach są wszystkie wymagane dokumenty. Jeśli okaże się, że jest komplet dokumentów, oferenci otrzymają memorandum o stanie spółek. Dopiero po tym będą mogli złożyć oferty kupna.

  Jak powiedział prezes HSW SA Mirosław Bryska na spotkaniu ze związkowcami z "Solidarności", co podał związkowy informator, w tym roku ma dojść do sprzedaży większości z kilkunastu spółek zależnych huty. - Głównym celem sprzedaży jest spłata zobowiązań - stwierdził prezes. Spłata olbrzymich zaległości pozwoli pod koniec roku połączyć główną spółkę HSW SA ze spółką HSW-"Trading". "Trading" przejął od zadłużonej HSW SA produkcję spychaczy i ciągników, i korzysta z dużej pomocy finansowej państwa, ale nie jest w strukturze holdingu.  Co produkują

  Huta Stali Jakościowych produkuje wyroby walcowane długie, pręty walcowane okrągłe i łuszczone, kęsy walcowane, wlewki konwencjonalne ze stali m.in. węglowych, stopowych do nawęglania, ulepszania cieplnego i hartowania powierzchniowego, żaroodpornych, nierdzewnych. Walcownia Blach produkuje wyroby walcowane płaskie ze stali węglowych, stopowych, ze stali żaroodpornych, nierdzewnych i pancernych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć