Stalowa Wola w "Dolinie Lotniczej"?

  Stalowa Wola w "Dolinie Lotniczej"?

  /WK/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szanse na nowe miejsca pracy i rozwój spółek Huty Stalowa Wola oraz kształcenie kadry lotniczej zaproponowali Stalowej Woli przedstawiciele Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza". Spotkanie przybliżające cele stowarzyszenia i założenia idei "Doliny Lotniczej" odbyło się przedwczoraj w stalowowolskim Urzędzie Miasta.

  - Głównym celem "Doliny Lotniczej" jest przekształcenie Polski południowo-wschodniej w jeden z wiodących w Europie regionów lotniczych, który będzie dostarczał różnorodne produkty i usługi z zakresu przemysłu lotniczego dla najbardziej wymagających klientów. Skutkiem tego byłby dynamiczny rozwój regionu, zwiększenie liczby miejsc pracy oraz poprawa warunków życia mieszkańców - mówi Ryszard Pręgowicz, wiceprezes stowarzyszenia.

  Większość firm zaangażowanych w projekt "Doliny Lotniczej" znajduje się w województwie podkarpackim. Chociaż Stalowa Wola nie ma tradycji lotniczych, według wicedyrektora stowarzyszenia projekt jest dla niej olbrzymią szansą rozwoju. W najbliższym czasie "Dolina Lotnicza" będzie potrzebowała bowiem ponad 1000 pracowników, w tym operatorów obrabiarek numerycznych. Stworzenie możliwości kształcenia takich ludzi jest wyzwaniem dla stalowowolskiego szkolnictwa ponadgimnazjalnego. "Dolina Lotnicza", jak mówi wiceprezes, zapewni bowiem pracę wykwalifikowanym pracownikom. Co więcej, osoby te będą miały szansę kontynuowania nauki w szkołach wyższych oraz uczenia się języka obcego, co da im szanse na awans i pracę za granicą. Usytuowanie "Doliny Lotniczej" na Podkarpaciu daje też możliwości na rozwój średnim i małym przedsiębiorstwom, które mogą w ten sposób znaleźć partnerów do współpracy. Poza tym, przed szansą stają spółki Huty Stalowa Wola, które od lat słyną z produkcji narzędzi.

  - Dobrze dla Stalowej Woli byłoby, aby stała się elementem "Doliny Lotniczej". To dla nas szansa w wielu wymiarach. Kwestia tego, czy Stalowa Wola jest na to przygotowana i potrafi wykorzystać pojawiającą się szans - mówi Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć