Kto to strzelał

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z budynku przy ulicy Okulickiego 1A padły strzały do samochodu firmy ochroniarskiej.

  Z budynku przy ulicy Okulickiego 1A padły strzały do samochodu firmy ochroniarskiej. ©Echo Dnia

  Wspólnie z właścicielem firmy ochroniarskiej "MiKst" obejrzeliśmy zapis z kamer umieszczonych na budynku. Echo Dnia

  Wspólnie z właścicielem firmy ochroniarskiej "MiKst" obejrzeliśmy zapis z kamer umieszczonych na budynku.
  (fot. Echo Dnia)

  Jakiś wariat strzelał do samochodu zaparkowanego przy ulicy Okulickiego w Stalowej Woli. Policja uspokaja, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, ale czy na pewno? Sprawca wciąż jest na wolności i nie wiadomo, czy nie zacznie strzelać do ludzi.

  Kilkanaście dni temu, około godziny 22, samochód firmy ochroniarskiej "MiKst" ze Stalowej Woli podjechał przed blok numer 1A przy ulicy Okulickiego w tym mieście. Dwóch ochroniarzy wyszło na kilkunastominutowy patrol. Po powrocie zauważyli, że przednia szyba ich auta jest pęknięta.

  - Uszkodzenie szyby jednoznacznie wskazuje, że ktoś strzelał do naszego samochodu - mówi Marek Skrok, właściciel firmy ochroniarskiej "MiKst".
  - Jakiś idiota na razie strzela do przedmiotów, ale jutro może zacznie celować do ludzi i w końcu kogoś zrani lub zabije. Coś z tym trzeba zrobić. Sprawę zgłosiliśmy następnego dnia na policję i mam nadzieję, że szybko znajdzie tego szaleńca.

  Powinny to ułatwić kamery, umieszczone na tym budynku. - Kamery zarejestrowały tę sytuację - mówi Jolanta Cal, zarządca nieruchomości. - Zapis komputerowy przekazałam właścicielowi firmy ochroniarskiej.

  O tym, że strzał padł z broni, przekonani są pracownicy firmy zajmującej się wymianą szyb. - Takie pęknięcia nie powstają po uderzeniu kamieniem czy nawet młotkiem - mówi Krzysztof Świć, specjalista od szyb samochodowych z firmy "Autoglass JAAN" w Stalowej Woli. - Otwór ma średnicę około pięciu milimetrów. Tego nie jest w stanie zrobić ani kamień, ani żadna słabiutka wiatrówka. Śrut wystrzelono z broni o większej mocy. Strzał zniszczył dwie powłoki szyby i zatrzymał się na trzeciej. Widzieliśmy wielokrotnie przestrzelone szyby i ta wygląda podobnie. Prawdopodobnie nie była to zwykła kula, bo powinna przejść przez szybę. Mógł to być śrut.

  Wspólnie z właścicielem zakładu wykonaliśmy próby na tej szybie i nawet przy silnym uderzeniu młotkiem nie byliśmy w stanie uszkodzić pierwszej, zewnętrznej powłoki, nie mówiąc o kolejnych.

  - Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - mówi Andrzej Walczyna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. - Sprawdzamy wszelkie okoliczności. Jedna z wersji jest taka, że strzał mógł paść z broni. Bierzemy również pod uwagę, że sprawca mógł strzelać na przykład z procy. Zapewniam, że mieszkańcy tego bloku mogą czuć się spokojnie.

  Widzieliśmy zapis komputerowy z kamer zainstalowanych na tym budynku. W czasie kiedy padł strzał, przed blokiem przeszło kilkanaście osób. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby wystrzelony pocisk trafił w przechodzącego człowieka. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że ktoś urządza sobie strzelaninę pod okiem policji, gdyż komendę od budynku dzielą jedynie tory kolejowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć