Nadużyła zaufania

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Krystyna S. w asyście policji przywieziona została do sądu w Stalowej Woli, z rękami zakutymi w kajdankach.

  Krystyna S. w asyście policji przywieziona została do sądu w Stalowej Woli, z rękami zakutymi w kajdankach. ©Z. Surowaniec

  Krystyna S. ze Stalowej Woli, której prokuratura zarzuca wyłudzenie powierzonego jej mienia wartości 120 tys. zł, stanęła wczoraj przed sądem. Przywieziona została z aresztu policyjnym radiowozem i wprowadzona w kajdankach.

  Wczoraj na rozprawę wezwanych zostało trzynaście osób i instytucji, z kilkudziesięciu które zostały oszukane. Są wśród nich drobni przedsiębiorcy, lekarze, rzemieślnicy, dwa banki i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oskarżona prowadziła drobnym handlowcom i rzemieślnikom księgowość i finanse. Jednak w śledztwie ustalone zostało, że Krystyna S. przejmowała do swojej kieszeni refundacje, jakie powinny wpływać na konta rzemieślników kształcących uczniów.
  Nie regulowała także należności w ZUS właścicielom firm, którzy powierzyli jej załatwianie tych formalności. Pieniądze trafiały do jej kieszeni. Straty, jakie ponieśli poszczególni poszkodowani sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Zaufanie, jakim ją obdarzyli przedsiębiorcy było tak duże, że powierzali jej pieczątki i nie sprawdzali, jak są realizowane zlecenia. Nie wszyscy zgłosili się jako poszkodowani.

  Prokuratura prowadzi dodatkowe śledztwo, w jaki sposób było możliwe, aby składki na ZUS nie były opłacane, a instytucja nie żądała uregulowania należności od firm. Gdyby przedsiębiorcy natychmiast byli informowani o nieprawidłowościach, szybko by się zorientowali, że są naciągani. ZUS tłumaczy to złym działaniem systemu komputerowego. Jednak - jak nam powiedział szef stalowowolskiej prokuratury Janusz Wiśniewski - sprawdzana jest wersja, czy jakiś pracownik ZUS nie współpracował z oskarżoną.  Na co wydała pieniądze?

  Krystyna S. została zatrzymana przez policję w grudniu ubiegłego roku na lotnisku, kiedy wróciła ze Stanów Zjednoczonych. Przyznała się do winy, jednak nie wiadomo na co wydała fortunę, którą gromadziła przez kilka lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć