Ukraina u nas

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stalowa Wola stanie się na kilka miesięcy kulturalną stolicą regionu karpackiego. Dzięki projektowi "Rok Ukrainy na Podkarpaciu", wspartemu przez Unie Europejską kwotą 150 tys. euro, zorganizowane zostaną koncerty, spektakle, wystawy, wernisaże. Wydane będą foldery, informatory, publikowane na płytach CD i w Internecie. W prace włączy się także Wyższa Szkoła Ekonomiczna.

  - Można powiedzieć, że ten projekt to prawdziwa rewolucja w stalowowolskiej kulturze - uważa rzecznik prasowy prezydenta Bartosz Kopyto.

  - To świetny projekt - nie kryje entuzjazmu prezydent Szlęzak. - Wygraliśmy grant, bo projekt został bardzo dobrze napisany. Udało się spiąć plany Muzeum Regionalnego, Miejskiego Domu Kultury, Państwowej Szkoły Muzycznej i Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Wraz z partnerami z Ukrainy mamy szansę stworzyć coś unikalnego w tej części Europy.

  - Realizacja tego projektu, to także dla nas bardzo duże wyzwanie - ocenia Jerzy Makselon, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. - Musimy sprostać wymaganiom skomplikowanych procedur finansowych. Ale damy radę. Po realizacji projektu, w MDK zostaną, kupione za pieniądze unijne, profesjonalna składana scena i nowe nagłośnienie. Dotychczas musieliśmy wynajmować scenę, co podwyższało koszty imprez plenerowych. Od tego roku nareszcie będziemy mieli swoje nagłośnienie i swoją scenę.

  - Nasza współpraca z Ukrainą na forum kultury przeniesie się w obszar biznesu i nauki. Dzięki projektowi "Rok Ukrainy na Podkarpaciu" Stalowa Wola ma szansę stać się marką, swoistym znakiem jakości, dzięki któremu będziemy rozpoznawani w Europie - nie kryje entuzjazmu prezydent Szlęzak.

  Pierwsze imprezy realizowane w ramach projektu "Transkultura" odbędą się już w najbliższą niedzielę, 4 września. W Muzeum Regionalnym otwarcie wystawy "Piękny Lwów" oraz koncert "Wróć do Lwowa", zaś w Miejskim Domu Kultury wystąpią Wirtuozi Lwowa.  ZA UNIJNE PIENIĄDZE

  Władze Stalowej Woli mają duże osiągnięcia w sięganiu po unijne pieniądze. Przed dwoma miesiącami zakończył się projekt "Tygrysy przedsiębiorczości" (kursy i szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw), którego kontynuacją jest projekt "Stalowowolskie San Francisko". W lipcu został zamknięty projekt "BASiA - biuro aktywizacji studentów i absolwentów". "Wiatr w żagle", obecnie realizowany, pozwala fundować stypendia dla uczniów. Dzięki projektowi "Transkultura - rok Ukrainy na Podkarpaciu" udało się Urzędowi Miasta pozyskać ponad 150 tysięcy euro. Poza tym, z unijnych pieniędzy budowana jest droga przez hutę, na co miasto otrzymało ponad 9 mln złotych wsparcia. A lada moment ruszą prace przy olbrzymim projekcie modernizacji gospodarki wodno-ściekowej, w 70 procentach finansowanym przez Unię.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć