Więzienie za seks

  /KAL/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na dwa lata więzienia oraz zakaz wykonywania zawodu przez pięć lat został skazany przez sąd nauczyciel ze szkoły zawodowej w Stalowej Woli, który próbował zmusić do seksu niespełna 16 - letnią uczennicę.

  Mężczyzna uczył przedmiotu zawodowego, ale nie miał zajęć z klasą dziewczyny. Znajomość zawarli za pośrednictwem innej uczennicy.

  Nastolatka przechodziła wieczorem obok bloku, w którym mieszkał.
  Postanowiła wstąpić, by zabrać rzeczy pozostawione przez koleżankę podczas poprzedniej wizyty. Mężczyzna zaprosił ją twierdząc, że chce z nią porozmawiać. W mieszkaniu poczęstował dziewczynę piwem, pił również on. W pewnym momencie wziął ją na kolana i zaczął całować. Następnie przewrócił dziewczynę na podłogę i próbował zmusić do seksu oralnego. Stawiała zdecydowany opór, wyrywała się i płakała. Groziła, że pójdzie na policję. W końcu mężczyzna zaniechał swych poczynań i zaczął przepraszać za swoje zachowanie.

  Dziewczyna opowiedziała koleżance, co ją spotkało. Razem poszły na policję. Wszczęte zostało śledztwo, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu nauczyciela.

  Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do winy, zaprzeczał, jakoby znał dziewczynę. Ona jednak dokładnie opisała rozkład jego mieszkania, co zostało uznane za dowód, że oskarżony kłamie. Po kilku rozprawach, podczas których zostali przesłuchani liczni świadkowie, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli wydał wyrok w tej sprawie. Uznał, że oskarżony dopuścił się użycia przemocy, usiłując zmusić małoletnią do seksu oralnego, ale do tego nie doszło z powodu obronnej postawy dziewczyny. Mężczyzna został skazany na dwa lata wiezienia i pięcioletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela.

  Wyrok nie jest prawomocny, gdyż obrońca oskarżonego złożył apelację do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Nie zgadza się z oceną ustaleń poczynionych podczas procesu, uważa, że kara więzienia powinna być zawieszona.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć