Tragiczny finał libacji

  /KAL/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi energiczne śledztwo w sprawie bestialskiego pobicia, do którego doszło w połowie sierpnia w znanym ze złej sławy bloku mieszkalnym w tym mieście. Jeden z mężczyzn, ofiar napastników, zmarł, a drugi do tej pory nie odzyskał zdrowia. Dwóch podejrzanych o pobicie trafiło do tymczasowego aresztu.

  15 sierpnia w jednym z mieszkań, bloku nazywanym potocznie "perszing", odbywała się libacja, w której brało udział kilka osób.
  Podczas "imprezy" najpierw został pobity jej uczestnik. Współbiesiadnicy zabrali mu niewielką kwotę, którą miał w kieszeni i przeznaczyli na zakup alkoholu. Na tym się nie skończyło. Gdy butelki zostały opróżnione postanowili zdobyć pieniądze na kolejne.

  Korytarzem przechodził akurat mieszkaniec tego bloku. Wciągnęli go do mieszkania, a gdy powiedział, że nie ma pieniędzy, zaczęli z furią bić. Powalonego na podłogę mężczyznę kopali gdzie popadło, jeden z napastników stawał mu na głowie powodując - jak się później okazało - złamanie kości czaszki.

  Ściągnęli mu z ręki zegarek, wart... 15 złotych, nieprzytomnego zaciągnęli przed drzwi jego mieszkania i pozostawili na korytarzu. Ktoś wezwał pogotowie. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Lekarze stwierdzili, że przyczyną były ciężkie obrażenia głowy i klatki piersiowej.

  Kolejną ofiarą rozbestwionych uczestników libacji stał się inny mieszkaniec tego budynku. On też został ciężko pobity. Udało mu się jednak wyrwać i uciec z budynku. Upadł na ulicy, gdzie został znaleziony. Miał liczne obrażenia głowy i nie wiadomo, czy wróci do zdrowia. Napastnicy zrabowali mu zegarek o wartości... 10 złotych.

  Prokuratura przedstawiła zarzut dopuszczenia się tych bestialskich pobić, w jednym przypadku ze skutkiem śmiertelnym, trojgu uczestników libacji - dwóm mężczyznom i kobiecie. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy. Kobieta uniknęła aresztowania z uwagi na stan zdrowia.

  - Wykonaliśmy już wiele czynności śledczych w tej sprawie - powiedział nam szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli Janusz Wiśniewski. - Chcemy jak najszybciej zakończyć postępowanie i skierować akt oskarżenia do sądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć