Zdrowo i bezpiecznie

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W powiecie stalowowolskim ruszyła akcja pod nazwą "Pierwszaki 2005 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Organizatorem jest "Echo Dnia", a akcja skierowana jest do wszystkich uczniów klas pierwszych. Wciągu kilku najbliższych tygodni dotrzemy do wszystkich pierwszaków z naszego regionu, gdzie wraz z policjantami będziemy mówić o bezpieczeństwie. Na dobry początek rozpoczęliśmy od podstawówki w Radomyślu nad Sanem.

  - W wielu miejscach czyhają na was niebezpieczeństwa- mówił na spotkaniu z pierwszakami aspirant Jan Partyka, kierownik posterunku policji Radomyślu nad Sanem.
  - Między innymi są to place budowy, drogi, a nawet wasze domy i mieszkania. Pamiętajcie: nie wolno nikogo obcego wpuszczać do domu. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, to nie możecie korzystać z jezdni, tylko z chodnika lub pobocza. Swoją uwagę należy zwiększyć również przed przejściem dla pieszych, czyli na tak zwanej zebrze. A co należy zrobić przed przejściem na drugą stronę? - zapytał pierwszaków policjant.

  - Na początku trzeba rozejrzeć się w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo. Jak nic nie jedzie, to można przejść na drugą stronę drogi - odpowiedziały chóralnie pierwszaki z Radomyśla.

  Po edukacyjnej lekcji przyszła radosna chwila dla maluchów. Na początku każdy z pierwszaków otrzymał od policjanta światełko odblaskowe oraz krzyżówkę do rozwiązania z rodzicami. Nagrody przygotowała również redakcja Echa Dnia i były to dyplomy pasowania na ucznia oraz zeszyty i długopisy. Organizatorem akcji jest redakcja "Echa Dnia", zaś patronami wydawnictwo "Mac Edukacja", Starosta Powiatu Stalowowolskiego oraz Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Następne spotkanie z pierwszakami w Nisku, już we wtorek, a w środę przyjedziemy do Chmielowa w powiecie tarnobrzeskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć