Zdrowo i bezpiecznie

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W powiecie stalowowolskim ruszyła akcja pod nazwą "Pierwszaki 2005 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Organizatorem jest "Echo Dnia", a akcja skierowana jest do wszystkich uczniów klas pierwszych. Wciągu kilku najbliższych tygodni dotrzemy do wszystkich pierwszaków z naszego regionu, gdzie wraz z policjantami będziemy mówić o bezpieczeństwie. Na dobry początek rozpoczęliśmy od podstawówki w Radomyślu nad Sanem.

  - W wielu miejscach czyhają na was niebezpieczeństwa- mówił na spotkaniu z pierwszakami aspirant Jan Partyka, kierownik posterunku policji Radomyślu nad Sanem.
  - Między innymi są to place budowy, drogi, a nawet wasze domy i mieszkania. Pamiętajcie: nie wolno nikogo obcego wpuszczać do domu. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, to nie możecie korzystać z jezdni, tylko z chodnika lub pobocza. Swoją uwagę należy zwiększyć również przed przejściem dla pieszych, czyli na tak zwanej zebrze. A co należy zrobić przed przejściem na drugą stronę? - zapytał pierwszaków policjant.

  - Na początku trzeba rozejrzeć się w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo. Jak nic nie jedzie, to można przejść na drugą stronę drogi - odpowiedziały chóralnie pierwszaki z Radomyśla.

  Po edukacyjnej lekcji przyszła radosna chwila dla maluchów. Na początku każdy z pierwszaków otrzymał od policjanta światełko odblaskowe oraz krzyżówkę do rozwiązania z rodzicami. Nagrody przygotowała również redakcja Echa Dnia i były to dyplomy pasowania na ucznia oraz zeszyty i długopisy. Organizatorem akcji jest redakcja "Echa Dnia", zaś patronami wydawnictwo "Mac Edukacja", Starosta Powiatu Stalowowolskiego oraz Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Następne spotkanie z pierwszakami w Nisku, już we wtorek, a w środę przyjedziemy do Chmielowa w powiecie tarnobrzeskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć