Człowiek z innego wymiaru

  Człowiek z innego wymiaru

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czterdziestu zawodników stanęło na starcie III Otwartych Mistrzostw Stalowej Woli w kolarstwie górskim. Kolarze mieli do przejechania 3800 metrów, rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych.

  Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Kolarzy Amatorów, a rywalizacja toczyła się w lasach wokół Stalowej Woli. Wzięli w niej udział kolarze między innymi z Lublina, Puław, Tarnobrzega, Rzeszowa, Mielca, Lubaczowa, nie zabrakło też rzecz jasna reprezentantów gospodarzy.

  Jako pierwsi na linii startu pojawili się najmłodsi w stawce, zawodnicy do 29 lat, potem ruszyli do walki reprezentanci kolejnych kategorii wiekowych: od 30 do 39 lat, od 40 do 49 lat oraz 60 i więcej. W tej ostatniej kategorii wiekowej wystartował Fryderyk Trybulec z Mielca, którego podziwiał cały peleton.

  - Ten zawodnik zajął niedawno pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym w kategorii powyżej 60 lat - mówi Józef Szczęch, ze Stowarzyszenia Kolarzy Amatorów w Stalowej Woli. - Przejechał wtedy 219 kilometrów po polskich i słowackich Tatrach. Patrząc na jego wiek można pomyśleć, że to człowiek z innego wymiaru...

  Na trasie w Stalowej Woli nie brakowało ostrej walki, zwłaszcza na 150-metrowym odcinku, gdzie było miejsce do sprinterskich popisów. Zwłaszcza na ostatnim okrążeniu, gdy ważyły się losy zwycięstwa. "Najszybszym z najszybszych" został Piotr Sztobryn z Puław, który pokonał dystans wyścigu w 44 minuty.  Wyniki, junior młodszy: 1. Piotr Sztobryn, 2. Paweł Sztobryn, 3. Paweł Janik (wszyscy Puławy); juniorzy: 1. Michał Kornek, 2. Mateusz Czerwiak, 3. Krzysztof Tuzim (Stalowa Wola), kategoria 20-29 lat: 1. Aleksander Kmita (Kazimierz Dolny), 2. Marek Kulig (Puławy), 3. Arkadiusz Krasko (Puławy); kategoria 30-39 lat: 1. Piotr Kiraga (Puławy), 2. Andrzej Sobiło (Stalowa Wola), 3. Wojciech Kowal (Lubaczów); kategoria 40-49 lat: 1. Marek Madej, 2. Krzysztof Polak (obaj Stalowa Wola), 3. Krzysztof Koziecki (Rzeszów); 50-59 lat: 1. Cezary Pyzikowski, 2. Andrzej Masiak (obaj Lublin), 3. Józef Szczęch (Stalowa Wola); kategoria 60 lat i starsi: 1. Fryderyk Trybulec (Mielec).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć