Zmowa cenowa?

  /ajp/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Mamy najdroższe paliwo w regionie. W czwartek na znak protestu przeciwko wysokim cenom nie tankujmy w Stalowej Woli - apeluje Ryszard Doroszewski.

  - Mamy najdroższe paliwo w regionie. W czwartek na znak protestu przeciwko wysokim cenom nie tankujmy w Stalowej Woli - apeluje Ryszard Doroszewski. ©J. Piechuta

  Paliwo w Stalowej Woli jest najdroższe w regionie, wystarczy wyjechać poza granice miasta, by zaoszczędzić nawet kilkanaście groszy na litrze. - Zbojkotujmy stacje paliw w tym mieście - apelują zdenerwowani kierowcy.

  - Jeśli jest zmiana cen paliwa, następuje ona jednego dnia, o jednej godzinie i minucie na wszystkich stacjach w Stalowej Woli, Mimo że każda ma innego właściciela, jest monopol - twierdzi Ryszard Doroszewski, kierowca ze Stalowej Woli. - Przejechałem czterysta kilometrów, ale nigdzie nie widziałem droższego paliwa. Musimy coś zrobić - apeluje kierowca.

  W piątek ceny benzyny "ES 95" na stacjach paliw Esso, Etanex, PKN Orlen, Statoil były identyczne, litr kosztował 4,35 złotych.
  Tylko na Statoil po godzinie 12 cena spadła do 4,29 złotych. Żeby zaoszczędzić nawet kilkanaście groszy na litrze, wystarczyło tylko wyjechać poza granice miasta. W Rzeczycy Okrągłej litr tego samego paliwa kosztował 4,19 złotych, w Radomyślu nad Sanem - 4,20 złotych, w Zbydniowie - 4,28 złotych, w Zaklikowie - 4,33 złotych, w Stanach - 4,34 złotych. W Rzeszowie na stacji PKN Orlen benzyna "ES 95 " kosztowała 3,99 złotych, a na Statoil 4,19 złotych.

  Pracownicy stacji paliw mówią, że ceny są uzgadniane odgórnie. - Ja nie ustalam cen, dostaję e-maila z informacją o jej wysokości i taką wywieszam - mówi pracownik PKN Orlen.

  Lecha Jankowski, rzecznik prasowy firmy z Warszawy: - Nasza sieć jest nieduża, mamy 33 stacje - informuje Lech Jankowski. - Nie mamy siły ani odwagi, aby sami kształtować politykę cenową, dopasowujemy się do rynku. Ceny wytycza najsilniejszy. Nie jesteśmy celowo nastawieni, żeby odstraszać klientów. Ceny są monitorowane centralnie. Zresztą ukryta jest w nich lwia część podatków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć