Z pałkami na chuliganów

  Z pałkami na chuliganów

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Powitanie Nowego Roku na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli mogło mieć chuligański finał. Zapobiegła temu Straż Miejska z pomocą policji.

  W tym roku prezydent Andrzej Szlęzak zdecydował, że w sylwestrową noc ochroną uczestników zabawy na placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury nie zajmie się firma ochroniarska, której wynajęcie drogo kosztuje, lecz Straż Miejska.

  - Zabraliśmy się do sprawy rutynowo - wspomina Stanisław Siemkowicz, komendant Straży Miejskiej, który jeszcze niedawno związany był z pracą w firmie ochroniarskiej. - Rozpisaliśmy scenariusze zagrożeń, przeprowadziliśmy symulację zachowań tłumu. Szczególnie ważne było dla nas precyzyjne zabezpieczenie placu w momencie odpalania sztucznych ogni - wspomina.

  Szczęście dopisało komendantowi. Wpadł na trop osób, które chciały zrobić zadymę w sylwestrowy wieczór. - Wyśledziliśmy w Internecie informacje, że w jednym z sąsiednich miast szykowany jest nalot na Stalową Wolę, zorganizowanej grupy młodocianych bandziorów i zadymiarzy - opowiada komendant.

  Stanisław Siemkowicz porozumiał się z policją. Częściowo te informacje udało się potwierdzić. Policja znakomicie przygotowała się do ewentualnych zamieszek. Kiedy tylko w sylwestrową noc zaczęły się chuligańskie przepychanki przy fontannie, interwencja służb porządkowych była imponująca. Przy użyciu policyjnych pałek i psów dosłownie w kilka sekund przywrócony został porządek.

  Komendant Straży Miejskiej nie szczędzi słów uznania kierowanych pod adresem policji.

  - Nasza współpraca znakomicie się zapowiada. Chcę podziękować policji za pomoc w utrzymaniu porządku w Stalowej Woli w sylwestrową noc - powiedział. Dodał: - Zdajemy sobie sprawę, że walka z chuligaństwem jest mozolna. Ale chuligani i zadymiarze niech wiedzą, że przestrzegania prawa będziemy w Stalowej Woli egzekwować stanowczo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć