Zgarnął z banku cudze pieniądze

  Zgarnął z banku cudze pieniądze

  /KAL/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mężczyzna z miejscowości koło Stalowej Woli podszył się pod innego mieszkańca tej wsi i zlikwidował mu konto bankowe, zagarniając gotówkę. Bank nie sprawdzając dokładnie jego personaliów, wypłacił mu wszystkie pieniądze swego klienta, wraz z odsetkami.

  Mieszkaniec wioski ulokował swoje oszczędności w banku w Stalowej Woli. Co jakiś czas bank przysyłał mu pisemne informacje o stanie konta i wysokości naliczanych odsetek. Po jakimś czasie informacje przestały nadchodzić, więc mężczyzna wybrał się do banku, by wyjaśnić sytuację.

  Okazało się, że jego lokata została zlikwidowana, a pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych podjął inny mieszkaniec tej miejscowości, który ma takie samo imię i nazwisko. Bank zawiadomił o tym policję, która wszczęła dochodzenie.

  Okazało się, że listonosz, który roznosi korespondencję pomylił adresy i doręczył pismo z banku nie temu, komu powinien. Obaj mieszkańcy noszą takie same imiona i nazwiska, a numery ich domów mają taką samą końcówkę, tyle że różnią się liczbą 100, którą listonosz przeoczył. W ten sposób pismo z banku trafiło w niepowołane ręce.

  Jego odbiorca postanowił to wykorzystać i przysporzyć sobie trochę gotówki. Zgłosił się do banku, gdzie okazał przejęty wyciąg z konta oraz własny dowód osobisty i oświadczył, że likwiduje lokatę.

  Personel banku szybko załatwił związane z tym formalności i kasa wypłaciła gotówkę wraz z odsetkami. Pracownice banku nie porównały ani podpisu właściciela konta, ani PESEL-u osoby odbierającej pieniądze. Nie zwróciły też uwagi na widniejącą w dowodzie osobistym datę urodzenia mężczyzny, który zażądał likwidacji lokaty, a obu mężczyzn dzieli 27 - letnia różnica wieku.

  Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który zagarnął z banku cudze pieniądze. Sprawa znajdzie się na wokandzie Sądu Rejonowego w Stalowej Woli w VII Wydziale Grodzkim w pierwszej połowie lutego. Bank wyrównał stratę swemu klientowi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć