Droższe ścieki

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rośnie cena za zbiorowe odprowadzanie ścieków w Stalowej Woli. Radni miejscy, niechętni podwyżce, nie podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia nowych taryf. Mimo tego nowe stawki wejdą w życie od 1 marca. Cena wody na razie pozostaje na dotychczasowym poziomie.

  Dla członków Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wspólnot mieszkaniowych, których zarządcy prowadzą rozliczenia z osobami korzystającymi z lokali cena za metr sześcienny odprowadzanych ścieków rośnie z o 14 groszy i wyniesie 2,82 zł (łącznie z siedmioprocentowym VAT-em). Pozostali odbiorcy za odprowadzanie metra sześciennego ścieków zapłacą o 24 groszy więcej, czyli 3,05 zł brutto.

  Jeszcze przed sesją grupa radnych domagała się od prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego szczegółowego wyliczenia cen wody i odprowadzania ścieków. Na sesji prezes Jacek Nowicki zapewnił, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie dopatrzył się nieprawidłowości w taryfach opracowanych przez MZK. Nie podał szczegółów związanych z płacami pracowników. Zapowiedział jednak przeprowadzenie audytu, czyli kontroli przez niezależną jednostkę, co będzie najbardziej obiektywnym sposobem oceny działalności przedsiębiorstwa.

  Prezes Nowicki wspomniał także, że rozpoczęte prace związane z modernizacją sieci wodociągowej i sanitarnej są pod baczną kontrolą Unii Europejskiej, która daje na to duże wsparcie finansowe. W razie czerpania przez MZK nieuzasadnionych korzyści, przedsiębiorstwo narażone byłoby na poważne konsekwencje. Prezes jednak zapowiedział, że po zmodernizowaniu komunalnej sieci, czyli po roku 2008, łączna cena za dostawę metra sześciennego wody i odprowadzanie ścieków wyniesie minimum 5,8 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć