TO NIE BYŁ FAJNY KAWAŁ

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mariola Tyrała, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Stalowej Woli twierdzi, że "filmowcy" z jej szkoły są przerażeni. Nie zdawali sobie sprawy,

  Mariola Tyrała, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Stalowej Woli twierdzi, że "filmowcy" z jej szkoły są przerażeni. Nie zdawali sobie sprawy, że nagrany przez nich film z udziałem koleżanki może mieć tak daleko idące konsekwencje. ©W. Kamińska

  Gimnazjaliści ze Stalowej Woli nagrali obelżywy film z udziałem koleżanki i umieścili go w Internecie

  Film, na którym poniżają i obrażają koleżankę z klasy nagrało kamerą w telefonie komórkowym siedmiu uczniów Gimnazjum numer 1 w Stalowej Woli. Nagranie umieścili w Internecie. Znikło z portalu dopiero po interwencji rodziców dziewczynki na policji.

  Dyrektor szkoły Mariola Tyrała twierdzi, że w klasie, do której chodzą uczniowie nie ma antagonizmów. - Chłopcy myśleli, że to będzie fajny kawał, tym czasem zrobił się z tego tęgi pasztet - komentuje dyrektor Gimnazjum nr 1 w Stalowej Woli.

  - 28 lutego matka 14- letniej uczennicy powiadomiła policję o znęcaniu się nad jej córką i opublikowaniu na portalu internetowym filmu, na którym jej córka jest poniżana - informuje aspirant Andrzej Walczyna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

  Po interwencjach rodziców film usunięto z portalu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bardzo słabej jakości nagranie składało się z dwóch części. Pierwsza nosiła tytuł "Goryl1" i pokazywała idącą szkolnym korytarzem dziewczynę. Scenie towarzyszył komentarz: "gruby goryl". Druga cześć filmu, "Goryl 2", przedstawiała sikającego goryla, pijącego własny mocz.

  Winowajców dość szybko znaleziono. Okazało się, że to siedmiu kolegów z klasy 14-latki. Jedni nagrali film za pomocą kamery w komórce, drudzy stworzyli stronę internetową, na której umieszczono film, kolejni rozdawali na kartkach uczniom klasy adres tej strony, aby mogli sobie obejrzeć ich "dzieło".

  - Ja tego filmu nie widziałam. Szkołę powiadomili o tym rodzice uczennicy. Byli mocno zbulwersowani. Z tego, co wiem w filmie nic złego się nie działo. Bardzo obraźliwy był jednak komentarz do niego - tłumaczy Mariola Tyrała. - Rozmawialiśmy o sprawie indywidualnie z uczniami, a także z rodzicami chłopców i uczennicy. Odbyły się także rozmowy w obecności wychowawcy, pedagoga, wicedyrektora. Chłopcy przeprosili koleżankę za ten incydent. Według mnie, to był głupi wybryk, a chłopcy nie zdawali sobie sprawy, że to może być kwalifikowane do pewnego rodzaju wykroczeń. Myśleli, że to będzie fajny kawał, a tymczasem zrobił się tęgi pasztet.

  Zdaniem pani dyrektor, w klasie, do której uczęszcza nastolatka nie ma antagonizmów, a wychowawca zapewnił ją, że nic nie wskazywało na to, aby uczennica była w jakiś sposób zastraszana, czy szykanowana, albo któryś z kolegów jej dokuczał. Sama też się nigdy nie skarżyła.

  - Absolutnie nie można było stwierdzić, że w klasie dzieje się coś niedobrego. Żadnych sytuacji, które zaniepokoiłyby wychowawczynię nie było - zapewnia Mariola Tyrała. I sugeruje, że do końca bez winy nie jest sfilmowana nastolatka. Według pani dyrektor, gimnazjalistka nie jest typem grzecznej dziewczynki, która stoi w kąciku, nikogo nie zaczepia i nagle staje się ofiarą. Wręcz przeciwnie. Jest osobą, która pozwala sobie na różnego rodzaju zaczepki słowne wobec chłopców i niewybredne teksty, tyle, że nie miały takiego wymiaru.

  Sprawą zajmuje się stalowowolska policja. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch spośród siedmiu "filmowców" jest znanych stróżom prawa, a drugoklasistka była nie tylko obrażana słownie, ale też opluwana i szarpana. Nie raz.  NAGANA, CZY KURATOR?

  Andrzej Walczyna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli: - Po zakończeniu postępowania przygotowawczego, sprawa trafi do sadu rodzinnego. W związku z tym, że chłopcy są nieletni nie można ich ukarać. W stosunku do nich zostaną jednak podjęte środki oddziaływania. Najlżejszym jest nagana. Najcięższym dozór kuratora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć