Są pieniądze dla naszego biznesu

  Są pieniądze dla naszego biznesu

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Umowę o dokapitalizowaniu funduszu z rąk Ministra Gospodarki Piotra Woźniaka i Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mirosława Marka odbierają

  Umowę o dokapitalizowaniu funduszu z rąk Ministra Gospodarki Piotra Woźniaka i Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mirosława Marka odbierają Jolanta Budkowska, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej i prezes Ryszard Kapusta ©archiwum

  Łatwiej będzie rozpocząć albo rozkręcić mały biznes w naszym regionie. Łatwiejsze do uzyskania niż w banku kredyty oferuje Fundusz Pożyczkowy Regionalnej Izby Gospodarczej w Stalowej Woli. W czwartek jego kapitał wzbogacił zastrzyk 3,5 miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

  - Nasz fundusz ma dobre wyniki, klasyfikuje się wysoko na liście rankingowej, dlatego znalazł się w gronie funduszy, jakie zostały dokapitalizowane. - mówi prezes Ryszard Kapusta. - Od półtora roku działa ze wsparciem rządowym, wcześniej opieraliśmy się o własne rezerwy. Pieniądze u nas mogą pozyskiwać mikro i mali przedsiębiorcy z powiatów stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego. W przyszłości, kiedy będzie możliwe uzyskanie funduszy z Unii Europejskiej, chcemy rozszerzyć ekspansję także na średnie firmy.

  Na razie o pożyczkę mogą starać się biznesmeni, którzy zatrudniają nie więcej niż 49 osób. Fundusz jest okazją dla tych, którzy nie mają szans na dostanie kredytu z banku albo jest to dla nich bardzo trudne. Nie mają na przykład zabezpieczenia albo tak zwanej historii kredytowej.

  - Oprocentowanie jest bardzo korzystne, od 5,5 do 6,24 procenta, prowizja wynosi od 1,5 do 2 procent. Można wziąć pożyczkę na pięć lat, karencja na spłatę wynosi do pół roku. Sama procedura jest bardzo prosta, nie ma tylu formalności co w bankach - dodaje prezes Kapusta.

  Do tej pory z usług funduszu RIG skorzystało 46 przedsiębiorców. W tej chwili ma ona kapitał 5, 6 miliona złotych.

  Fundusze pożyczkowe są instytucjami non - profit, czyli nie zarabiają na swojej działalności. Z naszego województwa oprócz funduszu RIG dodatkowy kapitał, prawie sześć milionów złotych dostał w czwartek również Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych w Rzeszowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Wideo

  Galerie zdjęć