Są pieniądze dla naszego biznesu

  Są pieniądze dla naszego biznesu

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Umowę o dokapitalizowaniu funduszu z rąk Ministra Gospodarki Piotra Woźniaka i Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mirosława Marka odbierają

  Umowę o dokapitalizowaniu funduszu z rąk Ministra Gospodarki Piotra Woźniaka i Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mirosława Marka odbierają Jolanta Budkowska, dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej i prezes Ryszard Kapusta ©archiwum

  Łatwiej będzie rozpocząć albo rozkręcić mały biznes w naszym regionie. Łatwiejsze do uzyskania niż w banku kredyty oferuje Fundusz Pożyczkowy Regionalnej Izby Gospodarczej w Stalowej Woli. W czwartek jego kapitał wzbogacił zastrzyk 3,5 miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

  - Nasz fundusz ma dobre wyniki, klasyfikuje się wysoko na liście rankingowej, dlatego znalazł się w gronie funduszy, jakie zostały dokapitalizowane. - mówi prezes Ryszard Kapusta. - Od półtora roku działa ze wsparciem rządowym, wcześniej opieraliśmy się o własne rezerwy. Pieniądze u nas mogą pozyskiwać mikro i mali przedsiębiorcy z powiatów stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego. W przyszłości, kiedy będzie możliwe uzyskanie funduszy z Unii Europejskiej, chcemy rozszerzyć ekspansję także na średnie firmy.

  Na razie o pożyczkę mogą starać się biznesmeni, którzy zatrudniają nie więcej niż 49 osób. Fundusz jest okazją dla tych, którzy nie mają szans na dostanie kredytu z banku albo jest to dla nich bardzo trudne. Nie mają na przykład zabezpieczenia albo tak zwanej historii kredytowej.

  - Oprocentowanie jest bardzo korzystne, od 5,5 do 6,24 procenta, prowizja wynosi od 1,5 do 2 procent. Można wziąć pożyczkę na pięć lat, karencja na spłatę wynosi do pół roku. Sama procedura jest bardzo prosta, nie ma tylu formalności co w bankach - dodaje prezes Kapusta.

  Do tej pory z usług funduszu RIG skorzystało 46 przedsiębiorców. W tej chwili ma ona kapitał 5, 6 miliona złotych.

  Fundusze pożyczkowe są instytucjami non - profit, czyli nie zarabiają na swojej działalności. Z naszego województwa oprócz funduszu RIG dodatkowy kapitał, prawie sześć milionów złotych dostał w czwartek również Podkarpacki Fundusz Poręczeń Kredytowych w Rzeszowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć