Praca na czysto

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Centrum Kształcenia Praktycznego w Stalowej Woli trwa montaż najnowocześniejszych urządzeń do nauki zawodów najbardziej poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. - O to chodziło - ocenił prezydent Szlęzak oglądając salę wyposażoną w sprzęt multimedialny. - Takie sale widziałem w Dessau. Tam młodzież uczy się zawodu właśnie w takich warunkach.

  Miasto wsparło Centrum kwotą 60 tysięcy złotych, 114 tysięcy euro na sprzęt przekazali po połowie starosta powiatowy i Unia Europejska.
  Prezydent Szlęzak deklaruje dalszą pomoc w rozwoju Centrum. - Bo trzeba skończyć z marnotrawieniem pieniędzy! Dziś przedsiębiorca-podatnik płaci kilka razy: raz na niewydolny system oświaty kształcący bezrobotnych, dwa na utrzymanie bezrobotnych, trzy na szkolenie pracowników, których potrzebuje - mówi Szlęzak.

  - Musimy dostosować system edukacji do potrzeb przedsiębiorców. W Stalowej Woli już jest współpraca samorządów, dzięki czemu rozwiązujemy ważne dla miasta problemy. Miejscowym firmom brakuje specjalistów w określonych zawodach. Tych specjalistów możemy kształcić w szkołach ponadgimnazjalnych - uważa prezydent.

  Prezydent Szlęzak nie ukrywa, że pomysły czerpie z rozwiązań sprawdzonych w Dolinie Lotniczej. Tam firmy przemysłowe włączają się w kształcenie przyszłych pracowników. Korzyść jest obopólna, bo firma ma dopływ dobrze wykształconych kadr, a młodzi ludzie po maturze w szkole technicznej dostają pracę. Firmy są zainteresowane rozwojem młodych pracowników, płacą im za studia, planują rozwój zawodowy na długie lata.

  - Na tę ścieżkę wchodzimy i my. Potrzeba nam jeszcze promocji tych pomysłów. Rodzice młodych ludzi powinni zobaczyć, jak się dzisiaj pracuje przy obrabiarce. Musimy przełamać stereotyp brudu, hałasu i nieprzyjemnych oparów. Dziś młody człowiek siada za komputerem, w czystym uniformie obsługuje nowoczesny sprzęt. Taka praca czeka na młodych ludzi w Stalowej Woli - uważa prezydent.

  Nowoczesna sala komputerowa z obrabiarką sterowaną numerycznie będzie oddana do użytku już w najbliższym roku szkolnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć