Tanie państwo? tani żart...

  Tanie państwo? tani żart...

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stanowisko ds. paszportowych w Stalowej Woli odwiedza ponad pięć tysięcy osób w roku. Pięć tysięcy razy 11 złotych za bilet PKS w obie strony daje 55

  Stanowisko ds. paszportowych w Stalowej Woli odwiedza ponad pięć tysięcy osób w roku. Pięć tysięcy razy 11 złotych za bilet PKS w obie strony daje 55 tysięcy złotych dodatkowego kosztu który muszą pokryć wyrabiający sobie paszport. ©G. Stańczyk

  - Ten pomysł jest skandaliczny - mówi bez ogródek Bronisław Tofil Z. Surowaniec

  - Ten pomysł jest skandaliczny - mówi bez ogródek Bronisław Tofil
  (fot. Z. Surowaniec)

  Do tej pory wnioski składało się i same paszporty odbierało w punktach prowadzonych przez starostwa i gminy. Od 28 sierpnia z wnioskami się nic zmieni, ale odbiór będzie tylko w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie i jego delegaturach w Krosnie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Będziemy tracić czas i pieniądze na bilet.

  Hasło “tanie państwo" w świetle nowych zasad otrzymywania paszportów zakrawa więc na tani, ale żart.

  - Ten pomysł jest skandaliczny - uważa starosta stalowowolski Bronisław Tofil. - Nawet kiedy nie było jeszcze powiatów, tylko urzędy rejonowe, to w Stalowej Woli były wydawane paszporty.
  Około miesiąca temu na konwencie starostów w Łańcucie padły uzgodnienia, że taką możliwość będą miały także Stalowa Wola jako drugie pod względem wielkości miasto na Podkarpaciu, Sanok, który obsługiwałby ludzi między innymi z okolic bieszczadzkich i Dębica, która była kiedyś w województwie tarnowskim.

  Tak miało być, ale w ubiegłym tygodniu na spotkaniu u wojewody sekretarz powiatu Krzysztof Leszczyński usłyszał, że paszporty w Stalowej Woli będą wydawane tylko do 28 sierpnia.

  Czy sprawa jest przegrana? Dzisiaj starostwo wyśle pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o utrzymanie wydawania paszportów w Stalowej Woli.

  - Jesteśmy przygotowani na zakup odpowiednich urządzeń, które kosztują 25 tysięcy złotych oraz na pokrycie kosztów zatrudnienia dodatkowo jednej osoby. - deklaruje Bronisław Tofil. - Nie może tak być, żeby z drugiego miasta w województwie trzeba było jeździć do Tarnobrzega.  Zdjęcia na wprost

  Zmieniają się przepisy dotyczące zdjęć wykonywanych do paszportów. Do tej pory były wykonywane w lewym półprofilu z widocznym uchem. Będzie je można składać tylko do 28 sierpnia. Od dzisiaj honorowane są już zdjęcia wykonywane na nowych zasadach, to znaczy “na wprost".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć