Tanie państwo? tani żart...

  Tanie państwo? tani żart...

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stanowisko ds. paszportowych w Stalowej Woli odwiedza ponad pięć tysięcy osób w roku. Pięć tysięcy razy 11 złotych za bilet PKS w obie strony daje 55

  Stanowisko ds. paszportowych w Stalowej Woli odwiedza ponad pięć tysięcy osób w roku. Pięć tysięcy razy 11 złotych za bilet PKS w obie strony daje 55 tysięcy złotych dodatkowego kosztu który muszą pokryć wyrabiający sobie paszport. ©G. Stańczyk

  - Ten pomysł jest skandaliczny - mówi bez ogródek Bronisław Tofil Z. Surowaniec

  - Ten pomysł jest skandaliczny - mówi bez ogródek Bronisław Tofil
  (fot. Z. Surowaniec)

  Do tej pory wnioski składało się i same paszporty odbierało w punktach prowadzonych przez starostwa i gminy. Od 28 sierpnia z wnioskami się nic zmieni, ale odbiór będzie tylko w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie i jego delegaturach w Krosnie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Będziemy tracić czas i pieniądze na bilet.

  Hasło “tanie państwo" w świetle nowych zasad otrzymywania paszportów zakrawa więc na tani, ale żart.

  - Ten pomysł jest skandaliczny - uważa starosta stalowowolski Bronisław Tofil. - Nawet kiedy nie było jeszcze powiatów, tylko urzędy rejonowe, to w Stalowej Woli były wydawane paszporty.
  Około miesiąca temu na konwencie starostów w Łańcucie padły uzgodnienia, że taką możliwość będą miały także Stalowa Wola jako drugie pod względem wielkości miasto na Podkarpaciu, Sanok, który obsługiwałby ludzi między innymi z okolic bieszczadzkich i Dębica, która była kiedyś w województwie tarnowskim.

  Tak miało być, ale w ubiegłym tygodniu na spotkaniu u wojewody sekretarz powiatu Krzysztof Leszczyński usłyszał, że paszporty w Stalowej Woli będą wydawane tylko do 28 sierpnia.

  Czy sprawa jest przegrana? Dzisiaj starostwo wyśle pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o utrzymanie wydawania paszportów w Stalowej Woli.

  - Jesteśmy przygotowani na zakup odpowiednich urządzeń, które kosztują 25 tysięcy złotych oraz na pokrycie kosztów zatrudnienia dodatkowo jednej osoby. - deklaruje Bronisław Tofil. - Nie może tak być, żeby z drugiego miasta w województwie trzeba było jeździć do Tarnobrzega.  Zdjęcia na wprost

  Zmieniają się przepisy dotyczące zdjęć wykonywanych do paszportów. Do tej pory były wykonywane w lewym półprofilu z widocznym uchem. Będzie je można składać tylko do 28 sierpnia. Od dzisiaj honorowane są już zdjęcia wykonywane na nowych zasadach, to znaczy “na wprost".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć