Kolejki po zasiłki

  Joanna PIECHUTA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od września zasiłki rodzinne będą wypłacać gminy. Od około dwóch tygodni stalowowolski magistrat przeżywa oblężenie. Ustawiają się kolejki osób składających wniosek o świadczenie.

  W myśl przepisów osoby, które złożyły wniosek w lipcu, będą mieć wypłacone pieniądze do końca września, a pozostali, którzy złożą wnioski w sierpniu i wrześniu otrzymają go do końca października.

  Zasiłek rodzinny przysługuje rodzicom, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka do ukończenia przez niego 18 roku życia.
  Natomiast jeśli uczy się ono w szkole to okres wydłuża się do 21 roku życia, a jeśli studiuje i jest osobą niepełnosprawną, to do 24 roku życia. Zasiłek rodzinny od 1 września będzie wynosił 48 złotych na dziecko do 5 lat, 64 złotych na dzieci w wieku od 6 do 18 lat i 68 złotych od 19 - 24 roku życia.

  - Spodziewamy się dużo wniosków, do końca lipca wpłynęło około 1200 - informuje Mieczysław Pędlowska, naczelnik wydziału działalności gospodarczej i społecznej w Urzędzie Miejskim w Stalowej Woli. - Sprawy są rozpatrywane według kolejności wpływu. Prawo do zasiłku przysługuje osobom, których dochód na członka rodziny nie przekroczył miesięcznie 504 złotych netto, a gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, to 583 złotych netto. Brany jest pod uwagę dochód za 2005 rok.

  Każdy ubiegający się o zasiłek musi złożyć wniosek, do którego dołącza zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach członków rodziny. Ponadto w zależności od sytuacji życiowej poszczególne osoby muszą dostarczyć dodatkowe zaświadczenia. Na przykład orzeczenie o niepełnosprawności, potwierdzenie o wysokości innych dochodów. Ci, którzy chcą uzyskać dodatki do zasiłku, muszą to zaznaczyć we wniosku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć