Kolejki po zasiłki

  Joanna PIECHUTA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od września zasiłki rodzinne będą wypłacać gminy. Od około dwóch tygodni stalowowolski magistrat przeżywa oblężenie. Ustawiają się kolejki osób składających wniosek o świadczenie.

  W myśl przepisów osoby, które złożyły wniosek w lipcu, będą mieć wypłacone pieniądze do końca września, a pozostali, którzy złożą wnioski w sierpniu i wrześniu otrzymają go do końca października.

  Zasiłek rodzinny przysługuje rodzicom, opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka do ukończenia przez niego 18 roku życia.
  Natomiast jeśli uczy się ono w szkole to okres wydłuża się do 21 roku życia, a jeśli studiuje i jest osobą niepełnosprawną, to do 24 roku życia. Zasiłek rodzinny od 1 września będzie wynosił 48 złotych na dziecko do 5 lat, 64 złotych na dzieci w wieku od 6 do 18 lat i 68 złotych od 19 - 24 roku życia.

  - Spodziewamy się dużo wniosków, do końca lipca wpłynęło około 1200 - informuje Mieczysław Pędlowska, naczelnik wydziału działalności gospodarczej i społecznej w Urzędzie Miejskim w Stalowej Woli. - Sprawy są rozpatrywane według kolejności wpływu. Prawo do zasiłku przysługuje osobom, których dochód na członka rodziny nie przekroczył miesięcznie 504 złotych netto, a gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, to 583 złotych netto. Brany jest pod uwagę dochód za 2005 rok.

  Każdy ubiegający się o zasiłek musi złożyć wniosek, do którego dołącza zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach członków rodziny. Ponadto w zależności od sytuacji życiowej poszczególne osoby muszą dostarczyć dodatkowe zaświadczenia. Na przykład orzeczenie o niepełnosprawności, potwierdzenie o wysokości innych dochodów. Ci, którzy chcą uzyskać dodatki do zasiłku, muszą to zaznaczyć we wniosku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Mama i Ja. Zobacz zdjęcia i życzenia. Zdobądź nagrody

  Mama i Ja. Zobacz zdjęcia i życzenia. Zdobądź nagrody

  Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

  Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Tylko w Orange ! Unia Europejska tanio jak w kraju. (materiał informacyjny Orange)

  Wideo

  Galerie zdjęć