Postawiony pod płotem

  Marcin RADZIMOWSKI <a href="mailto:radzimowski@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>radzimowski@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Były prezydent Stalowej Woli kilkakrotnie stawiał się na przesłuchanie w tarnobrzeskiej prokuraturze.

  Były prezydent Stalowej Woli kilkakrotnie stawiał się na przesłuchanie w tarnobrzeskiej prokuraturze. ©M. Radzimowski

  Tarnobrzeska Prokuratura Okręgowa oskarżyła byłego prezydenta Stalowej Woli Alfreda Rz. o przekroczenie uprawnień, w związku z pełnioną funkcją. Śledczy zarzucają mu, że nie zapłacił pracownikowi spółki podlegającej miastu, za pracą przy budowie ogrodzenia swojej posesji.

  - W poniedziałek akt oskarżenia wysłany został do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Oskarżony nie przyznał się do zarzutu, składał obszerne wyjaśnienia - mówi Edward Podsiadły, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  Od początku trwania śledztwa Alfred Rz. utrzymuje, iż padł ofiarą ludzkiej zawiści, ale w sądzie udowodni swoją niewinność. Twierdzi, że nie wiedział o tym, że pracownik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej budował u niego ogrodzenie w godzinach pracy.

  Sprawa prezydenckiego płotu wypłynęła, gdy w dokumentach zaczęli grzebać funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Zresztą nieprzypadkowo - w czasie kampanii wyborczej obecny prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak kilkakrotnie zarzucał swojemu kontrkandydatowi (poprzednikowi) działania korupcyjne.

  Efektem wielomiesięcznego śledztwa był akt oskarżenia, który dziś powinien wpłynąć do stalowowolskiego sądu. Były włodarz hutniczego miasta oskarżony został o przekroczenie uprawnień, za co grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

  Alfred Rz. w fotelu prezydenckim zasiadał przez półtorej kadencji, w ostatnich wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, jednak zabrakło mu kilkaset głosów. Był również wymieniany w gronie kandydatów do objęcia stanowiska wojewody podkarpackiego, którym jednak ostatecznie nie został. Być może ze względu na prowadzone przeciwko niemu śledztwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć