Schowali śmierć w szopie

  Schowali śmierć w szopie

  Gerard STAŃCZYK <a href="mailto:stanczyk@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>stanczyk@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Saperzy odwożą znalezione niewybuchy na poligon wojskowy.

  Saperzy odwożą znalezione niewybuchy na poligon wojskowy. ©M. Radzimowski

  Zaskakującym brakiem wyobraźni "popisali się" mieszkańcy Kurzyny Średniej. Wykopali na podwórku 10 pocisków artyleryjskich. Zamiast wezwać policję, ukryli śmiercionośne żelastwo. Światełko w głowach zapaliło im się po dwóch dniach.

  Kurzyna Średnia to wieś w powiecie niżańskim. W ostatnią środę na jednym podwórku trwała robota przy wylewaniu wjazdu do garażu. Pracujący mężczyźni znaleźli w ziemi 10 sztuk dużych pocisków.

  - Osiem sztuk zakopali w szopie. Dwa pozostawili na wierzchu, ukrywając je pod deskami i gąbkami - opowiada młodszy aspirant Anna Kowalik-Środek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

  Arsenał zaczął im jednak szybko uwierać.
  Po dwóch dniach zgłosili policji znalezisko. Przyjechał patrol saperów. Zidentyfikowali pociski przeciwlotnicze kaliber 39 milimetrów. Ocenili, że są sprawne. Zabrali je na poligon w Nowej Dębie i zdetonowali.

  Traf chciał, że w piątek dwóch grzybiarzy w lesie w powiecie niżańskim znalazło cztery skorodowane pociski z broni maszynowej. Nie ryzykowali "wylotu w powietrze" i zamiast bawić się w poszukiwaczy, zadzwonili na policję. Miejsce przeszukał członek grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Znalazł 19 sztuk amunicji, łuskę i elementy karabinu. Była to broń z okresu I wojny światowej.  To nie rzadkość

  Takie znaleziska nie należą do rzadkości. W maju tego samego dnia w powiecie niżańskim dwa razy znajdowano "zardzewiałą śmierć" - w Nowosielcu pocisk artyleryjski i granat moździerzowy, w Zarzeczu minę przeciwpiechotną. Pocisk i granat miały zapalniki. Dwa miesiące później w Tarnobrzegu Wielowsi natrafiono na wielką bombę lotniczą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć