Schowali śmierć w szopie

  Schowali śmierć w szopie

  Gerard STAŃCZYK <a href="mailto:stanczyk@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>stanczyk@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Saperzy odwożą znalezione niewybuchy na poligon wojskowy.

  Saperzy odwożą znalezione niewybuchy na poligon wojskowy. ©M. Radzimowski

  Zaskakującym brakiem wyobraźni "popisali się" mieszkańcy Kurzyny Średniej. Wykopali na podwórku 10 pocisków artyleryjskich. Zamiast wezwać policję, ukryli śmiercionośne żelastwo. Światełko w głowach zapaliło im się po dwóch dniach.

  Kurzyna Średnia to wieś w powiecie niżańskim. W ostatnią środę na jednym podwórku trwała robota przy wylewaniu wjazdu do garażu. Pracujący mężczyźni znaleźli w ziemi 10 sztuk dużych pocisków.

  - Osiem sztuk zakopali w szopie. Dwa pozostawili na wierzchu, ukrywając je pod deskami i gąbkami - opowiada młodszy aspirant Anna Kowalik-Środek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

  Arsenał zaczął im jednak szybko uwierać.
  Po dwóch dniach zgłosili policji znalezisko. Przyjechał patrol saperów. Zidentyfikowali pociski przeciwlotnicze kaliber 39 milimetrów. Ocenili, że są sprawne. Zabrali je na poligon w Nowej Dębie i zdetonowali.

  Traf chciał, że w piątek dwóch grzybiarzy w lesie w powiecie niżańskim znalazło cztery skorodowane pociski z broni maszynowej. Nie ryzykowali "wylotu w powietrze" i zamiast bawić się w poszukiwaczy, zadzwonili na policję. Miejsce przeszukał członek grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Znalazł 19 sztuk amunicji, łuskę i elementy karabinu. Była to broń z okresu I wojny światowej.  To nie rzadkość

  Takie znaleziska nie należą do rzadkości. W maju tego samego dnia w powiecie niżańskim dwa razy znajdowano "zardzewiałą śmierć" - w Nowosielcu pocisk artyleryjski i granat moździerzowy, w Zarzeczu minę przeciwpiechotną. Pocisk i granat miały zapalniki. Dwa miesiące później w Tarnobrzegu Wielowsi natrafiono na wielką bombę lotniczą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć