Mudy i Dziuba zwycięzcami

  Mudy i Dziuba zwycięzcami

  Arkadiusz KIELAR, <a href="mailto:kielar@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>kielar@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aż pół tysiąca uczestników wzięło udział w 14 Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości w Stalowej Woli. W zawodach rozegranych z okazji narodowego święta 11 listopada wygrywali faworyci, Bogdan Dziuba i Justyna Mudy.  Tradycyjnie jako pierwsza zmagania rozpoczęła młodzież, która rywalizowała na 400 i 800 metrów, a najmłodsi uczestnicy mieli po... 8 lat. Po nich przyszła pora na "danie główne", czyli bieg na 5 kilometrów seniorów.
  Jak zwykle na starcie oprócz zawodników zrzeszonych w klubach stanęli zwykli amatorzy biegania, dla których mniejsze znaczenie miało zajęte miejsce, a powodem do dumy było samo ukończenie niełatwego do pokonania dystansu.  Jak zwykle mnóstwo braw otrzymał doktor Albin Czech, rocznik 1937, nie zabrakło byłego komendanta policji w Stalowej Woli Krzysztofa Polaka oraz Stanisława Łańcuckiego z Victorii Stalowa Wola, medalisty mistrzostw Europy weteranów. A także biegaczy nie tylko ze Stalowej Woli, ale także Tarnobrzega, Biłgoraja, Sandomierza, Nowej Dęby, Jarocina i wielu innych miejscowości.  TROCHĘ CHLEBA  A bieg wygrał faworyt Bogdan Dziuba z Victorii Stalowa Wola, wielokrotny zwycięzca zawodów w naszym mieście. Za nim uplasowali się Łukasz Cabaj z Witaru Tarnobrzeg i Tomasz Rębisz ze Stali Nowa Dęba.  - Bieg rozstrzygnął się na ostatnim okrążeniu, gdy oderwałem się od pozostałych biegaczy - mówił na mecie zadowolony Bogdan Dziuba. - Naciskali mnie wcześniej, ale muszą jeszcze zjeść trochę chleba, by ze mną wygrać (śmiech).  WYGRAŁA ŁATWO  Wśród pań triumfowała Justyna Mudy, wychowanka Victorii Stalowa Wola, która po podjęciu studiów przeniosła się do AZS AWF Katowice. Ale nadal trenuje pod okiem trenera ze Stalowej Woli Mirosława Barszcza, który niedawno został trenerem reprezentacji Polski juniorek!  - Cieszę się, że nadal pracuję z trenerem Barszczem - mówiła Justyna Mudy. - W Stalowej Woli wygrałam łatwo, bo moje rywalki są już w okresie roztrenowania, a ja nadal pracuję nad formą. Bo niedługo, 19 listopada wystartuję w Japonii w sztafecie maratońskiej.  Jak zwykle po zakończeniu imprezy nastąpiła uroczysta część programu, czyli wręczenie pucharów i dyplomów dla najlepszych. Bieg Niepodległości zorganizował lekkoatletyczny klub Victoria przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz parafii Matki Bożej Królowej Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć