Pomagają słabszym i cierpiącym

  Pomagają słabszym i cierpiącym

  /ajp/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sala do gimnastyki korekcyjnej i dwa komputery to nowy nabytek świetlicy socjoterpeutycznej przy kościele św. Floriana w Stalowej Woli. Uroczyste otwarcie salki i poświęcenie sprzętu odbyło się w niedzielę.  - Ten sprzęt rehabilitacyjny jest bardzo potrzebny dla dzieci - mówi Teresa Żurawska, prezes Katolickiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Szczególnej Troski "Florian". - Wszystkie są bardzo zadowolone. Teraz sala ta jest bardzo oblegana przez podopiecznych. Staram się, aby każdy, przynajmniej przez 20 minut ćwiczył.

  Do świetlicy przychodzi do 25 dzieci, głównie niepełnosprawnych, z rodzin patologicznych. Mają zapewnioną fachową opiekę terapeuty, psychologa, muzykologa. Każde dziecko może znaleźć coś interesującego dla siebie. Mogą uczestniczyć w zajęciach muzycznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, informatycznych. Przychodzą tu trzy razy w tygodniu. Przez cztery godziny z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Bardzo ważne jest to, że niepełnosprawni mogą się tu czuć swobodnie. Nie są narażeni na przykre słowa, które nieraz mogą usłyszeć na podwórku przed blokiem.  - Świadomość szczególnej roli osób słabych, cierpiących, niepełnosprawnych nie jest obca Kościołowi, stowarzyszeniom czy organizacjom - mówi ksiądz Stanisław Rząsa, wiceprezes Stowarzyszenia "Florian". - W każdej wspólnocie niepełnosprawni powinni znaleźć należne im miejsce i czuć się potrzebnymi. Myślę, że takie miejsce znaleźli przy naszej parafii św. Floriana.  Pieniądze na nowy sprzęt stowarzyszenie pozyskało od gminy Stalowa Wola i z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć