Podsłuchy na kolei

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Służba Ochrony Kolei ma otrzymać takie uprawnienia, jakie ma policja, w tym możliwość podsłuchu i podglądania.
  Czy podsłuchy pomogą chronić rozkradany majątek kolei?

  Czy podsłuchy pomogą chronić rozkradany majątek kolei? ©archiwum

  Funkcjonariusze pilnujący majątku na kolei mają mieć dodatkowe uprawnienia. Tego chcą posłowie rządzącej koalicji. Funkcjonariuszom ochrony kolei bardziej od podsłuchów marzą się wcześniejsze emerytury.

  Posterunek Służby Ochrony Kolei na dworcu kolejowym w Stalowej Woli-Rozwadowie ma 30 funkcjonariuszy. O 25 mniej niż przed kilkoma laty. Ta grupa osób obsługuje aż siedem powiatów - stalowowolski, niżański, tarnobrzeski, mielecki, janowski, kraśnicki i kolbuszowski. - Zabezpieczają mienie kolejowe, pilnują przestrzegania porządku w pociągach - wylicza komendant posterunku Jan Kosidło.

  PRZEJAZD Z FUNKCJOANRIUSZEM
  W okresie letnim każdy pociąg jadący na daleki wakacyjny szlak - nad morze czy w góry, musi mieć obstawę funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. - Już pokazanie się osoby w mundurze działa na potencjalnych chuliganów przy przestępców odstraszająco - twierdzi komendant. Z braku ludzi korzysta się z pomocy policji.

  Stalowowolskim SOK-istom udało się ostatnio odzyskać na składnicach złomu skradzione elementy wyposażenia kolei - miedziane przewody, wycięte szyny. - Na szczęście kradzież na kolei ostatnio spadła - przyznaje komendant.
  CHCĄ NA EMERYTURĘ
  Czy przyznanie Służbie Ochrony Kolei nowych uprawnień, w tym możliwość podsłuchu, poprawi bezpieczeństwo podróżujących ludzi i przewożonych towarów. Komendant Kosidło przede wszystkim nie ma pewności czy te propozycje przejdą w sytuacji, kiedy rozlatuje się koalicja. A nade wszystko jednak co innego jest dla niego ważniejsze od podsłuchów.

  Żeby funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei mieli taki sam wiek emerytalny jak policjanci - 60 lat. Wtedy na miejsce odchodzących przychodziliby młodzi ludzie, lepiej nadający się do biegania za przestępcami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Wideo

  Galerie zdjęć