Jesteś radnym, masz kłopoty

  Jesteś radnym, masz kłopoty

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niezwykły konflikt między kierowniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stalowej Woli a pracownicą.
  Bożena Brzezińska-Piątek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli:- Wyraziłam zgodę na zmniejszenie etatu Elżbiecie Świecy, ponieważ

  Bożena Brzezińska-Piątek, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli:- Wyraziłam zgodę na zmniejszenie etatu Elżbiecie Świecy, ponieważ rzeczywiście ma ona coraz mniej obowiązków na swoim stanowisku. Nie ukrywam, że w ogóle staramy się, żeby w administracji pracowała tylko konieczna liczba pracowników, a odzyskane etaty przeznaczyć na zatrudnianie osób pracujących bezpośrednio z podopiecznymi. Zatrudnienie pani Świecy na stanowisku instruktora nie jest możliwe, ponieważ nie posiada ona uprawnień wymaganych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 2001 roku. ©E. Bożek

  Elżbieta Świeca uważa, że szefowa chce jej obciąć etat w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Stalowej Woli, ponieważ ona dodatkowo sprawuje funkcję radnej w gminie Pysznica. Kierowniczka warsztatów uzasadnia swoją decyzję wyłącznie przesłankami merytorycznymi.

  - Nieraz spotkałam się z przejawami niechęci z tego powodu, że jestem radną. Aby dostać wolne, potrzebne na udział w pracach komisji oraz spotkaniach rady, za każdym razem musiałam pokazywać dokumenty, które poświadczały, że rzeczywiście będzie w gminie spotkanie - mówi Elżbieta Świeca. - Myślę, że to tylko dlatego miałabym nagle oddać pół etatu.

  JAKIE WZGLĘDY?
  Kierowniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w wyjaśnieniach wysyłanych do Rady Gminy tłumaczy, że taka decyzja wiąże się jedynie z merytorycznymi przesłankami.
  W administracji jest coraz mniej pracy, a odzyskaną połówkę etatu można wykorzystać na zatrudnienie w warsztatach nowego instruktora pracującego bezpośrednio z podopiecznymi - wynika z pism kierowniczki.

  - Pracowałam już kiedyś prawie przez dwa lata jako instruktor w naszych warsztatach - ripostuje radna Świeca. - Ale nikt nie zaproponował mi teraz tego ponownie - dodaje.

  Cała sprawa bezpośrednio dotyczy także Rady Gminy, ponieważ kierowniczka warsztatów oprócz zgody dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jako organu nadrzędnego, na zmniejszenie etatu, musi także otrzymać akceptację w gminie w Pysznicy. Wymaga tego ustawa o samorządach gminnych.
  - Zgodnie z przepisami ustawy o samorządach gminnych kierowniczka musi uzyskać zgodę Rady Gminy na obcięcie etatu naszej koleżance - potwierdza Józef Gorczyca, przewodniczący Rady Gminy. - Niestety, argumenty kierowniczki absolutnie do nas nie przemawiają i dlatego nie zgadzamy się na zmniejszenie jej zatrudnienia do połowy etatu - wyjaśnia przewodniczący.

  BEZ WIEDZY
  Etat radnej jest uratowany, ale nie ukrywa ona, że ma żal do kierowniczki. - Sprawa mojego etatu ujrzała światło dzienne po tym, jak zaczęłam chorować i poszłam na zwolnienie lekarskie. Wydaje mi się to co najmniej dziwne, bo o tym, że kierowniczka ma plany obcięcia mi etatu dowiedziałam się w Radzie Gminy. Dotąd nikt wcześniej nie rozmawiał ze mną na ten temat - wyjaśnia na koniec radna Świeca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć