Policjanci puścili złodzieja

  Policjanci puścili złodzieja

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkaniec Stalowej Woli twierdzi, że policja dwukrotnie zignorowała jego telefony.

  Mieszkaniec Stalowej Woli twierdzi, że policja dwukrotnie zignorowała jego telefony. ©archiwum

  Mężczyzna miał wrażenie, że do jego mieszkania ktoś próbuje się włamać. Mówi, że policja ignorowała jego zgłoszenia.
  Mieszkaniec Stalowej Woli twierdzi, że policja dwukrotnie zignorowała jego telefony.

  Mieszkaniec Stalowej Woli twierdzi, że policja dwukrotnie zignorowała jego telefony. ©archiwum

  Mieszkaniec Stalowej Woli twierdzi, że policja dwukrotnie zignorowała jego telefony w sprawie podejrzanego mężczyzny kręcącego się przy balkonach bloku na osiedlu Młodynie.

  - Dwukrotnie dzwoniłem na 997 i za każdym razem moje zgłoszenia policja zignorowała - twierdzi nasz czytelnik z osiedla Młodynie ze Stalowej Woli. Mężczyzna miał wrażenie, że do jego mieszkania ktoś próbuje się włamać.
  Stalowowolska policja odpiera zarzuty.

  - Obecna współpraca na linii mieszkańcy-policja układa się bardzo dobrze.
  Świadczy o tym zatrzymanie na gorącym uczynku sprawców włamań, rozbojów i pobić czy uszkodzeń mienia. Reagujemy na takie sygnały i działamy natychmiast -Miejmy nadzieję że jest to jedynie nieporozumienie - wyjaśnia Andrzej Walczyna, rzecznik stalowowolskiej policji.

  POTENCJALNY WŁAMYWACZ

  Nasz Czytelnik uważa, że osoba, która była pod jego drzwiami może mieć związek z serią włamań, o których pisaliśmy kilka dni temu na łamach "Echa Dnia

  - To było po godzinie 23. Siedziałem przy komputerze. W domu było ciemno i panował spokój - relacjonuje. - Nagle usłyszałem skrobanie i szmer dochodzący od drzwi wejściowych do mieszkania. Z początku to zbagatelizowałem. Pomyślałem, że to może sąsiad na klatce gdyż nie był to dźwięk głośny i był jednokrotny.
  Za chwile usłyszał ten sam odgłos.
  - Wyszedłem do przedpokoju i wyjrzałem przez wizjer, ale na klatce światło było zgaszone więc pomyślałem, że to tylko może w piwnicy ktoś zamyka rower. Kiedy ten sam odgłos usłyszałem po raz trzeci zdałem sobie sprawę że ktoś
  chce się dostać do mojego mieszkania! Natychmiast zadzwoniłem na policję i zameldowałem co się dzieje. W odpowiedzi usłyszałem, że to musi być pijak, który pomylił sobie drzwi i jak się zorientuje, że próbuje się dostać nie do siebie to odejdzie - mówi.

  SPŁOSZONY

  Jak dodaje, spłoszona osoba po cichu wyszła z klatki i przeszła na drugą stronę bloku, gdzie mieszczą się balkony.

  - Międzyczasie zadzwoniłem po kolegę. Czekałem na niego i obserwowałem tego mężczyznę. Miał na ramionach plecak i sprawiał wrażenie młodego. Po drugiej stronie bloku zszedł z chodnika w kierunku balkonów. Wtedy zadzwoniłem na policję ponownie. Usłyszałem, że skoro facet nie próbuje dostać się do mojego mieszkania, to powinienem być już spokojny.

  W tym czasie jak mówi, pojawił się u niego kolega, wyszli z mieszkania, rozdzielili się i przeszli na drugą stronę bloku od dwóch stron. Tam zobaczyli jedynie człowieka uciekającego w kierunku torów.

  POTRZEBNA DATA

  Nasz czytelnik uważa, że gdyby udało się złapać tego mężczyznę to może uniknęlibyśmy serii włamań do stalowowolskich mieszkań. Niestety nie potrafi on powiedzieć kiedy dokładnie zadzwonił na policję.

  Andrzej Walczyna powiedział nam, że informacja o przybliżonej dacie interwencji to jedyny sposób na sprawdzenie tej informacji i wyjaśnienie całej sprawy.

  - Wtedy w pierwszej kolejności odtworzylibyśmy rozmowę i jeśli taka sytuacja rzeczywiście miałaby miejsce bylibyśmy w stanie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do funkcjonariusza który zbagatelizował zgłoszenie - wyjaśnia Walczyna. - W innym wypadku nie możemy działać jedynie na podstawie relacji czytelnika. Mam jednak nadzieję, że mieszkaniec, który do nas dzwonił będzie w stanie podać dzień zgłoszenia, a sprawa będzie doprowadzona do końca - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć